Aslında sadece LED TV’leri değil güncellenebilen tüm samsungları buradan güncelleyebilirisiniz. Aşağıda güncelleme nasıl yapılacağını anlatacağım:

 

Ben de biraz önce güncellemeyi başardım. Görüntüde bir güzelleşme oldu gibi ama emin değilim. Birkaç güne ancak anlarım herhalde.

Güncellemek isteyenler için: Samsung UE40D5000 için(diğer modelleri de buradan güncelleyebilirsiniz ama firmware kısmından):

Alttaki linke tıklayın ve sonra aşağıya yazdığım yönergeleri takip edin:

http://www.samsung.com/tr/support/model/UE40D5000PWXTK-downloads#

Soldaki Firmware kısmına tıklayın önce. İlk linki download edin. exe yazan dosyayı indirin. İlkini indirin ama… Masaüstüne atın ve iki kez tıklayıp açın. Zipten çıkartır gibi dosyaları çıkartacak. Bu önemli yoksa güncellemiyor. Sonra bir USB flash diske atın ve TV’nize takın sonra menü>ayarlar>?>yazılım yükseltme tıklayın ve ilk sırada çevrim içi yazıyor. Aslında çevrim dışı yazması lazım. ona tıklayın ve usbden bulacaktır sonra ok diyorsunuz ve güncelleniyor…

 

İngilizce güncelleme yönergesi içinse:

http://www.ehow.com/how_5106335_upgrade-samsung-tv.html

Bir Yanıt

  1. Yasin ŞENLİKSEVER

    Merhabalar, ben de Samsung UE40D5000 kullanıyorum. Güncelleme konusunda sıkıntı yaşayanlardanım. Nette yazınızı buldum ve en sonunda frimware 1005 den 1015 e yükselttim fakat şimdi de 1029 a güncelleme yapamıyorum. Bulabildiğiniz bir çözüm yolu var mı? Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın