Aradığınızı bulabilmek için CTRL+F yapın. 

Sayfanın altında birçok ziyaretçi sorusu var sizin de benzer sorununuz olabilir. Ctrl-F kombinasyonuyla aramanızı mutlaka yapın :)
S3 Detaylı Özellikler ve inceleme içinse Tıklayın

Samsung Galaxy S3 ve Android Cihazlar için Genel Sorular

1- İlk kez bir Android cihaz kullanıyorum. Android hakkında pek çok terimi bilmiyorum. Belli başlı terimler nelerdir?

El-cevap : İlk defa Android işletim sistemli bir telefon aldınız ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Rom, Root, Custom Rom gibi terimler kafanızı karıştırıyor. Önce hangisini yapacağınızı, hangisinin ne işe yaradığını, nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman bu rehberi baştan sona doğru dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

Eğer telefonu yeni aldıysanız arayüze alışıncaya kadar içindeki varolan firmware ve uygulamaları kurcalayın, bozun, silin yükleyin. Nasılsa sonunda firmware yükleyeceksiniz ve içindekiler silinecek. Öncelikle telefonunuzun içindeki versiyonu öğrenmelisiniz. Ayarlar/Hakkında kısmında Buildnumber/Yapım Numarası bölümünde yazan I9100XXKG1 şeklindeki kod sizin versiyonunuzdur.

Ayrıca Android Terimler Sözlüğümüz bulunmaktadır. Orayı lütfen okuyun.

2- Galaxy S3′ü USB depolama moduna kısa yoldan nasıl alabilirim? 

El-cevap: Telefonunuzu USB ile direk bilgisayara bağlayın, en üstteki bildirimler barını aşağı doğru çekin, depolama birimi uyarısı göreceksiniz tıklayın, usb depolama birimini açın yazısına tıklayın.

3- Galaxy S3′te tethering (internet paylaşımı) nasıl kullanabilirim? 

El-cevap: Ayarlar > Kablosuz özelliği ve ağlar > Taşınabilir wi-fi alanı bölümden kullanabilirsiniz.

4- GLONASS gps nedir? 

El-cevap: İlk defa S3′te kullanılan ve uydulara çok kısa sürede bağlanmayı sağlayan bir GPS teknolojisidir. S3, piyasadaki en iyi GPS performansına sahip telefondur.

5- Galaxy S3′te neden 1 GB RAM’ in tamamını göremiyorum? 

El-cevap: Bir kısmı GPU’ya sunulur ve Görev Yöneticisinde gözükmez. Yani bir kısmını sistem kendisi kullanır.

6- Google Müzik oynatıcısı nerede? 

El-cevap: Google müzik oynatıcısı stok romlarda yüklü gelmez. Bunun yerinde TouchWiz’ in yani telefonun kendi oynatıcısı bulunur. Google müzik oynatıcısına Android Market’ ten ulaşabilirsiniz.

7- Galaxy S3′te Kurtarma’ ya giriş şifrem nedir? 

El-cevap: Ekran kilidi şifreniz ile aynıdır.

8- Hafıza 16 GB deniyor ama o kadar gözükmüyor? 

El-cevap: Telefonunuz 500 MB alanı sistem yazılımları için kullanır. 2 GB civarında bir alanı da uygulamalarınız ve onların veri depolamaları için kullanır. Eksiklik bundan kaynaklıdır.

9- Galaxy S3′te kamera sesini nasıl kapatabilirim? 

El-cevap: Eğer root yetkiniz var ise system/media/audio/ui klasöründeki shutter sound dosyasının uzantısını .ogg.bak olarak değiştirin. Ses çıkmayacaktır.

10- Galaxy S3′te Orijinal ekran kilidi resmini nasıl değiştirebilirim? 

El-cevap: Normal arkaplan olarak seçin, resim olarak kaydedin, ekrankilidi arka planı olarak seçin.

11- S3′te kronik sorun var mıdır? 

El-cevap: Hayır herhangi bir kronik sorun yoktur.

12- Galaxy S3′ ye takılacak en büyük hafıza kartı ne kadar olabilir? 

El-cevap: 64 GB. Hafıza kartı alırken class numaralarına dikkat edin. Class numaraları 2,4,6,8 ve 10 şeklinde sıralanır. Class 10 en iyisidir. Fakat class derecelendirmesi her markada aynı ölçüde olmuyor. Örneğin Sandisk class 2 bir kart Kingston class 4 bir karttan daha iyi.

13- 3G mi yoksa Wi-fi mi daha az pil tüketir? 

El-cevap: Wifi ağı, mobil ağa göre daha az pil sarfiyatı yapar. Bu yüzden ev iş gibi sürekli wifi bulunan mekanlarda, wifi açarsak arka plan senkronizasyonlar dahil her türlü data transferini wifi üzerinden yapacaktır ve bize daha az pil tükettirecektir.

14- Bu telefona oyun/program nasıl yüklenir? Ve Android Market’teki ücretli uygulamaları indirebilmek için ne yapılmalıdır? Oyunu indirdim hala benden dosya indirmemi istiyor? SD kart dosyaları içeren oyunlar/uygulamalar nasıl yüklenir? 

El-cevap: Android Market’te çeşitli uygulamalar ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bir Google hesabı alarak indirmeye başlayabilirsiniz.

Marketteki ücretli uygulamaları indirebilmek için Black Market ve Applanet adlı market programlarını yüklemeniz yeterlidir.

Bazı oyunlar beraberinde SD kart dosyaları da bulundurur. Özellikle Gameloft oyunları. Genelde boyutu düşük bir apk dosyası bulunur. Bu apk dosyası internette aratılıp bulunur. Telefona kopyalanır. Ve telefon üzerinden apk dosyası telefona kurulursa oyun/program yüklenmiş olur. Oyunu açtığınızda sizden yüksek boyutlu veri indirmek için izin isteyecektir. Wi-fi ile indirdikten sonra oyununuz açılacaktır. Eğer telefondan indirme şansınız yoksa ilgili oyunun SD kart dosyalarını bilgisayarda internette aratıp bulun. Ve bunu telefona gereken yere kopyalayın. Bu SD dosyalarını istediğiniz yere kopyalayamazsınız. Dosyaları indirdiğiniz yerde nereye kopyalamanız gerektiği yazar. Bu işlemden sonra oyununuz açılacaktır. Gameloft oyunları için varsayılan dosya yolu sd/games/gameloft dur.

15- Telefondaki medya içeriğini DLNA destekli TV’mde nasıl izleyebilirim? 

El-cevap: Öncelikle telefonunuz ve TV’niz aynı Wi-fi ağına bağlı olsun. Telefonunuzdan Allshare uygulamasını açın. Otomatik olarak arama yapacaktır. TV’niz listede çıktığında tıklayın. TV’nizde bir uyarı çıkacak. Cihazın bağlanmasına izin verdikten sonra medya içeriğini kontrol edebilirsiniz. Bu özellik bazı TV’lerde DLNA olsa bile çalışmayabiliyor. DLNA destekli ve Allshare özellikli bir Samsung TV’niz varsa kesin sonuç alırsınız. Görüntüde asla bir takılma,atlama olmuyor. Öte yandan TV’nize bir DLNA kablosu alarak ta bu özelliği kullanabilirsiniz. Veya HDMI kablosu satın alarak kabloyla izleyebilirsiniz.

16- GPS bağlanmıyor ya da geç bağlanıyor? 

El-cevap: İlk bağlantı açık havada 5dk kadar sürebiliyor, daha sonraki bağlantılar bu kadar zaman almıyor. Bazı kullanıcılar evin içinde de bağlanmaya çalışıyor, bundan dolayı da sorun yaşıyorlar, zira gps gsm mantığında bir antenden sinyal alarak değil, direk gökyüzüdeki uyduyu görerek çalışıyor. Bunun için de kapalı mekanlarda en azından cam kenarlarında deneme yapalım.

17- GPS bağlantı hızını nasıl artırabilirim? 

El-cevap: Öncelikle cihazın rootlu olması gerekiyor. Daha sonra root explorer programını kurup gerekli izinleri vererek etc klasörünün içindeki gps.config dosyasına uzun basıyoruz burada Open With seçerek açılan listeden Text Editor seçiyoruz. Karşınıza 9-10 satırlık text çıkacak.
En üst satırdaki
NTP_SERVER=buraya.pool.ntp.org
bölümünde buraya yazdığım kısmı silip sadece tr yazıyoruz. Yani NTP_SERVER=tr.pool.ntp.org olacak.
Daha sonra kaydet sorusuna evet deyip çıkacaksınız bu kadar.

NOT: Yazıyı değiştirip kaydetmede sorun yaşayanlar CF Root programının sağ üst köşesindeki “Mount R/W” ayarlarını değiştirerek denesinler.

18- Telefonumla Samsung marka Wi-fi destekli televizyonumu kumanda edebilmek yani telefonu kumanda olarak kullanabilmek istiyorum. Nasıl yaparım? 

El-cevap: Marketten Samsung Remote adlı uygulamayı indirin. TV ve telefonun aynı ağa bağlı olduğundan emin olun. Programı açın. Refresh’e basın. TV’nizi bulacak. Dokunun. Sonra TV ekranında bir uyarı belirecek. İzin ver diyin. Bir kere izin verdikten sonra tekrar tekrar sormayacaktır. Ve telefonunuzu artık kumands olarak kullanabilirsiniz. Şu kadar söyleyeyim kesinlikle ama kesinlikle TV’nin kendi kumandasını kullanmamaya başlayacaksınız. Samsung Remote’un o kadar göze hoş gözüken görsel bir tasarımı, kullanışlılığı ve fonksiyonları var ki şaşırıp kalacaksınız.

19- OTG nedir? Nasıl kullanılır? Bu telefona harici harddisk, USB, gamepad bağlanabilir mi?

El-cevap: OTG telefonunuza harici harddisk, flash disk USB bağlayabilmenizi ve içeriğini görebilmenizi sağlar. İşte bu telefonu diğerlerinden ayıran önemli özelliklerden biridir. Bir seyahatte yanınıza alın harddiskinizi takın telefona ve müziğinizin, videolarınızın keyfini çıkarın Bu özelliği kullanmak için bir aparat alınması gerekir. Bu konudan aparatı alabilirsiniz.

 

20- Bu telefona OTG ile klavye, mouse, harici harddisk, USB bağlanabilir mi?

El-cevap: OTG ile telefonunuza klavye, mouse bağlayabilirsiniz. Evet doğru okudunuz.

 

21- Ad-Hoc, Hot spot ağlara nasıl bağlanabilirim? 

El-cevap:

Kablosuz Ağ arabirim çalışma modları
Kablosuz ağ adaptörleri kullandıkları sürücüye ve yapacağı işleve bağlı olarak dört farklı modda çalışabilir. Bunlar: Managed, Master(hostap), Ad-hoc ve Monitor mod.
Master Mod: Etraftaki kablosuz ağ istemcilerine hizmet vermek için kullanılan mod. Erişim noktası olarak adlandırılan cihazlarda kablosuz ağ adaptörleri bu modda çalışır.
Managed Mod: Bir erişim noktasına bağlanarak hizmet alan istemcinin bulunduğu mod.
Ad-Hoc Mod: Arada bir AP olmaksızın kablosuz istemcilerin haberleşmesi için kullanılan mod.
Monitor Mod: Herhangi bir kablosuz ağa bağlanmadan pasif olarak ilgili kanaldaki tüm trafiğin izlenmesine olanak sağlayan mod. Kablosuz ağlarda gücenlik konusunda sık sık kullanılan bir moddur.

sorumluluk size aittir.

root explorer ile telefonumuza giriş yapıyoruz.
” /data/misc/wifi/ ” içerisindeki wpa_supplicant.conf dosyasının üzerine tıklayıp uzunca tutup açılan menüde txt editor de açıyoruz.
—————————————————–
ctrl_interface=/data/misc/wpa_supplicant
ctrl_interface_group=1000
update_config=1
eapol_version=2
ap_scan=2
fast_reauth=1
WiFiAdHoc=1

network={
ssid=”Bağlantı adını”
scan_ssid=1
key_mgmt=NONE
wep_key0= “varsa şifre yoksa bu satırı silin”
mode=1
priority=1

}
———————————————————-
yazıyoruz ve menu tuşuna basıp kaydedip çıkıyoruz artık wifi ile Ad-Hoc(IBSS) bağlantımıza bağlanabiliriz.

Gerekli program ve dosyaları toplu halde sawgent tarafından ziplenmiştir:
“http://www.dosya.tc/server2/pjyvmC/Ad-Hoctools.rar.html”

22- Cihazımda apk ve ayarların yani herşeyin yedeğini almak istiyorum ne yapmam lazım? 

El-cevap: Öncelikle cihazın rootlu olması lazım. Titanium Backup Pro programını kurduktan sonra gerekli izinleri vererek programın ana ekranında sol tık yapıp “Toplu İşler” seçilecek, Tüm kull.Öğelerini ve sistem verilerini yedekle tıklanıp çalıştırılacak. Geri yükleme ise aynen yine toplu işlerdeki geri yükleme butonu ile yapılacak.
NOT: Bu işlemi farklı romlar arasında uygulayabilirsiniz.

Ayrıca sadece istediğiniz programların yedeğini alma şansınız da var.

23- CWM Recovery ile nasıl yedek alırım? Titanium Backup ile yedek nasıl alırım ve yedeği nasıl geri yüklerim? 

El-cevap: 

CWM Recovery için :

Öncelikle fw uygun CVM kuracaksınız. Daha sonra programın menüsünden Clockworkmod seçip ok diyorsunuz. Cihaz otomatik olarak recovery modda açılacaktır. Cihaz açıldığında ses tuşları yardımıyla Backup and restore adımına gelip backup seçiyoruz ve yedekleme işlemi başlıyor. Geri yükleme işlemi ise yine aynı şekilde olacak sadece backup and restore adımına geldiğimizde bu kez restore diyecez. Eski yedeğimizi bulup yüklüyoruz.

NOT: Bu işlemi farklı romlar arasında yapamazsınız. Çünkü program pc deki Ghost la aynı işi yapıyor ve doğal olarak o anki kullandığınız Rom

dosyalarınıda yedekliyor.

Titanium Backup için

 

24- Hangi işlemlerde verilerimi kaybederim? 

El-cevap: Wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinir.
Non-wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinmez.
Cihazı Kies ile veya Wi-fi ile güncelleştirdiğinizde silinmez.

Kernel yüklemelerinde verileriniz silinmez.

Cihazın IMEI numarasını da içeren bir kod vardı tam hatırlayamadım(hatırlayan ekleyebilir:). Onunla IMEI bölge değiştirirseniz tüm verileriniz silinir.

Farklı kurulumlar arasında kendi verilerinizi silmeden, eski uygulama artıklarında kurtulup temiz bir yükleme yapmak isterseniz cihazı recovery modda başlatıp “wipe cache partition” adımını uygulamanız gerekir. Bu işlem kişisel verilerinizi silmez.

25- Uygulamalar kısmında klasör oluşturuyorum ve uygulamarı bu klasörlere yerleştiriyorum. Cihazı yeniden başlattığımda klasörler var ama içleri boşalmış herşey eski yerine dağılmış neden? 

El-cevap: Tamamen kullandığınız Firmware sürümü ile ilgili. 2.3.6 ve 2.3.5 in bazı sürümlerinde bu sorun var. Mesela 2.3.5 KI3 te bu sorun yok rahatlıkla klasörleme yapabilirsiniz. Ben firmware değiştirmek istemiyorum derseniz bu işi layığıyla yapan “Folder Editor” programını kullanabilirsiniz.

26- IMEI numarası değiştirilmiş bir Galaxy S3′e yüklenebilecek herhangi bir resmi ya da custom rom değiştirilen IMEI numarasını eski haline çevirebilir mi? 

El-cevap: Değiştirmez.

27- Telefonumun ses yüksekliğini artırabilir miyim? 

El-cevap: Evet.

yesilcin.com dan alıntıdır. @ online1′e teşekkür ederim.

Bu numarayı tuşlayıp arayın *#*#197328640#*#*
service mode menu gelir
[5] AUDIO
[1] (VOICE CALL)
[1] HANDSET
[1] Volume
[1] SRC Speech RX Volume
[5] 5_lvl : 87
menu ya basın (soldaki)
0 ve 100, arası bir değer seçin.
100 en sesli seçenektir.
OK deyip çıkın.

Menu ye basın ve geriyi seçin.
Bu menuden aynı zamanda bluetooth sesi, kulaklık sesi, video arama seslerinide artırabilirsiniz.

Not: Bu ayarlar kalıcı değildir. Telefonu kapadığınızda eski haline döner.

28- Telefonumda 3g ve edge açık olmasına rağmen aktif olmuyorlar. Nasıl düzeltebilirim? 

El-cevap: Sırası ile; Ayarlar – Kablosuz ve ağ – Mobil ağlar – Erişim noktası adları – sol seçim tuşu – varsayılana sıfırla.

29- Telefonumun altinda yer alan dokunmatik tuslarin isigi yanmiyor. Nasil acarim? Veya isigin surekli acik kalmasini nasil ayarlarim ? 

El-cevap: Ayarlar / Ekran / Tuş kilidi ışığı süresi.

30- Arka planda çalışan uygulamaları nasıl yönetirim? 

El-cevap: http://yesilcin.com/autostarts-t1515.0.html

Veya Root varsa, Optimize Tool Box bu konuda en iyisidir, nam-ı diğer İsviçre çakısıdır. Yesilcin de mevcut.

31- Telefonu Kies e nasil baglarim. 

El-cevap: Bilgisayarda Kies acikken ve telefon ev ekranindayken hicbir ayar menusune girmeden bilgisayara baglayin. Kendi kendine Kies e baglanacaktir. USB Debugging kismina girmenize gerek yok.

32- BT kulaklık aldım fakat çalışmıyor. 

El-cevap: CallRecorder adlı programı kaldırın.

33- iGO tam ekran olmuyor? 

El-cevap: http://yesilcin.com/android-icin-igo-primo-967235654-tts-mayis-2012-tum-cozunurlukler-icin-t9522.0.html

34- İnternetten indirip te telefona attığım programlar yüklenmiyor.Sadece Market’ten indirdiklerim kuruluyor. 

El-cevap: Ayarlar-Uygulamalar-Bilinmeyen kaynakalrdan gelen uygulamaların yüklenmesine izin ver.Tikleyin.

35- Samsung Apps’e Wi-fi ile bağlanmıyor mu? 

El-cevap: Hayır bağlanmıyor.

36- Fotoğraflarda aşırı beyaz patlaması oluyor 

El-cevap: Pozlama değerini düşürün.

36- Set-CPU nasıl kullanılır? 

El-cevap: Telefon Root’lu olmalıdır.

37- Bir mesajı aynı anda en fazla 10 kişiye gönderebiliyorum. Bu sayı artırılamaz mı ? 

El-cevap: Hayır artırılamaz. Ancak Go SMS Pro adlı programla yapabilirsiniz.

38- S2′deki düşük özelliklere sahip G modeli olayı S3′te de var mıdır?? 

El-cevap: Hayır yok.

39- İnternette birşeye tıklıyorum ama telefon 3g de kalıyor sonra h +- oluyor tekrar 3g oluyor ve sonra giriyor takdir edersiniz ki bu da eziyet oluyor. 

El-cevap: Şu anda bir çözümü yok.

40- Google Play Store’dan kredi kartıyla aldığımız paralı uygulamalar telefonu formatladıktan sonra tekrar yüklenebiliyor mu? Tekrar para vermek gerekiyor mu? 

El-cevap: Formattan sonra Store’dan Seçenekler Uygulamalarım ı açarsınız ve para vermeden tekrar yükleyebilirsiniz.

41- Müzik çalarımda şarkılar karışık çalıyor. Nasıl kapatırım? ( @ rivalboss’a teşekkürler. ) 

El-cevap: Albüm kapağının sol alt köşesinde birbirine geçmiş iki ok işareti varki bunlar shuffle ı temsil eder buradan shuffle ı devre dışı bırakırsanız şarkılar sırayla çalmaya başlar.

42- Mkv formatlı videolarda ses gelmemesi problemi yaşayanlar? ( @ Twilight Darkness’a teşekkürler. ) 

El-cevap: Bu sorunu görüntü kalitesinden ödün vermeden sadece sesin formatı değiştirerek düzeltebiliriz.Ses formatını AC3 e çevirecez.
sizin için gerekli dosyları tek klasöre topladım hiçbir kurulum yapmadan direk çevirebileceksiniz.Rar dosyanını indirip
resimdeki adımları takip etmeniz yeterli .

http://www.mediafire.com/?6s9y35f4s4ceq84

43- Ana ekranda en alttaki sabit 4 uygulamayı değiştirebiliyor muyuz, nasıl? 

El-cevap: Evet değiştirilebiliyor. Bunun için uygulamalara girip, sol dokunmatik tuş ile düzenleyi seçip, eklemek istediğimiz uygulamayı sürükleyerek değiştirmek istediğimiz uygulamanın üzerine bırakmak yeterli. Böylece ikisi yer degişmiş olacak.

44- O anda ekranda olan görüntü yani ScreenShot nasıl alınır? 

El-cevap: Aynı anda home ve güç tuşuna yarım saniye basılı tutmak yeterli.
Veya elinizin dış keskin tarafıyla ekranda belli bir köşeden öteki köşeye kaydırma yapabilirsiniz.

45- Telefon rehberimi Gmail hesabıma nasıl yedeklerim? 

El-cevap: Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Hesapları Yönet başlığında bulunan mail adresinize tıklayıp açılan ekranda Şimdi senk et derseniz Rehber, Mail ve Takvim verilerinizi hesabınıza yedeklemiş olursunuz. Pc den rehberinize ulaşmanız için Gmail giriş yaptığınzda gelen kutusu sayfasının sol üstünde yer alan POSTA başlığına tıklayıp Rehber i seçmeniz yeterli.
NOT: Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Otomatik senkr işaretlerseniz telefonda rehberinize kaydettiğiniz veya sildiğiniz veriler ilk internet bağlantısı kurduğunuzda Gmail hesabınızla eşitlenecektir. Ama Otomatik senkr seçeneğinin pil kullanımını arttırdığını unutmayın.

46- Uygulamalar listesinde ızgara görünümündeyken, var olan uygulamaları nasıl harf sırasına göre düzenleyebiliriz? 

El-cevap: Ana ekrandan uygulamaların olduğu ekrana geçilir . Sol alttaki tuşa basılır. Çıkan menüden simge sırala ile sıralama yaptırılabilir.

47- 3G’yi kısa yoldan nasıl açarım? 

El-cevap: Güç düğmesi basılı tutulur Veri ağı modu Etkin’leştirilir. Ekranda 3G veya H+ yazısınını görürseniz 3G açılmış demektir.

Veya bildirimler barı aşağı çekilir. Veri ağı seçilir.

 

48- Telefondaki gizli menü kodları nelerdir? 

El-cevap: Gizli menü kodları için tıklayın

 

49- Fotoğraflarda yüzlerin etrafında sarı karecikler çıkıyor, nasıl kapatılır?? 

El-cevap: Fotoğraf açıkken Seçenekler tuşuna basılıp Yüz imi-> Kapalı yapılır.

50- Oyunları hafıza kartına kurabilir miyiz veya oyunların data dosyalarını SD karta yükleyebilir miyiz? 

El-cevap: Directory Bind adlı uygulamayla yapabilirsiniz. Ancak Directory Bind programların % 90′ında işe yaramamaktadır. S3 kullandığı bellek yönetim sistemi nedeniyle buna izin vermez.

Bazı programlar kendi kendine kafıza kartına kurulabilir.

51- Telefonumu güncelledikten sonra hat kesildi şebekeye bağlanmıyor. Ne halt yiyeceğim ben şimdi? Yurtdışından S3 aldım. Sorun olur mu? 

El-cevap: Almadan önce cihazı aldığınız satıcıyı adam akıllı sorguya çekip bilgi alsaydınız böyle olmazdı. Adam size IMEI klonlu cihaz satmış. Şu linke bakın. http://yesilcin.com/galaxy-s3-custom-rom-yukledikten-sonra-sebeke-bir-daha-gelmedi-t9360.0.html

52- Cihazda SIM kart kullanmak için SIM kartı kestirmek mi gerek? 

El-cevap: Evet. S3 Micro SIM kullanır.

53- Sesli mesaj özelliğini nasıl kullanırız? Konuşarak mesaj yazmak istiyorum. 

El-cevap: İnternete bağlı olmanız gerekir. Ayrıca ayarlar simgesine (çıkrık şeklinde) basılı tutup mikrofonu açmalısınız.

54- Kilit ekranındaki hava durumu, Yahoo News gibi şeyleri nasıl kaldırabilirim? 

El-cevap: Ayarlar/Güvenlik/Kilit ekranı seçenekleri/Kısayollar

55- Kamerada sesli çekim modunu nasıl aktif ederiz? 

El-cevap: Uygulamalar / Ayarlar / Dil ve Giriş /Uygulamalar İçin Ses Komutları menüsünden Gelen aramalar – alarm – kamera ve müzik çaları aktif edip daha sonra bunları sesle kontrol edebiliyorsunuz.

56- Video çekerken aynı zamanda fotoğraf çekmek için gerekli buton çıkmıyor? 

El-cevap: Sarsıntı önleme özelliğini kapatmalısınız.

57- İnternete girdiğimde ekran parlaklığı kısılıyor nasıl engelleriz? 

El-cevap: Tarayıcı açıkken Seçenekler e basıp çıkan ekrandan ayarlayabilirsiniz.

58- Gmail de gelen maildeki resimler gözükmüyor? 

El-cevap: Gmail–>Menü–>Genel ayarlar–>İletideki resimleri gizle seçeneğinden düzenleyebilirsiniz.

59- Hotmail hesabımda maillerime baktığımda resimli maillerimi açarken maildeki resimlerimi göstermiyor. Ta ki mail sonuna gidip “Daha fazla ayrıntı için yükle” ye tıklarsam, o zaman resimleri gösteriyor. Nasıl düzeltiriz? 

El-cevap: Ayarları yaparken manuel kurumu seçin ve ayarların içinde POP3 sunucusunu seçin ve kurulumu bitirin arkasından mail ayarlarına girerek resimleri göster ikonunu işaretleyin.

60- Saat geri kalıyor yav  

El-cevap: Otomatik tarih ve saati açın. Otomatik saat dilimini kapatın. Saat dilimini Doğu Avrupa Yaz Saatine (GMT +3.00) ayarlayın.

61- Telefon kilitli bir şekilde masada dururken durduk yere ekran kısa bir süreliğine açılıyor ve kapanıyor? Söyle Nomad kardeş, cinler mi musallat oldu telefonuma?  

El-cevap: Öncelikle sakin ol.  Bu sorun telefona yüklediğin abuk subuk programlardan kaynaklanıyor. Özellikle batarya ve görev yöneticisi programları bunu yapar. Yüklediğin uygulamaları gözden geçir, tek tek silip denemekten başka çaren yok. Bundan sonra da önüne her çıkan şeyi yükleme.

62- Menü tuşuna bastığımda ev ekranına geç dönmesinin sebebi nedir? 

El-cevap: S Voice’i kapatırsanız sorun düzelir. S Voice açıkken Seçenekler tuşuna basıp “Double pressing vs. ” işte öyle bir seçenek ar adı aklıma gelmedi onu kapatacaksınız.  Bir de Launch S Voice’li birşey daha vardı  onu da kapatın.

63- Ana menüde klasör nasıl oluşturulur? 

El-cevap: Menü açıkken Seçenekler tuşuna basıp Klasör oluştur diyin. Ve uygulamaları klasör ikonuna sürükleyin. Ekranda çıkan menüden uygulamaları seçip tikleyerek tamam diyebilirsiniz.

64- Sürüş modu ve Senkronizasyon nedir? 

El-cevap: Sürüş modunu açtığınızda telefon bir mesaj gelince vs. okumaya başlar. Biri aradığında ismini okur vs. Ancak türkçe desteği yok.

Senkronizasyonu açtığınızda telefona tanımlı ve kayıtlı olan mail,Face,Twitter vs. hesaplarınızla telefon sürekli bir iletişim olur. Gelen mailler i anında görmek, Face ve Twitter’dan gelen bildirimleri görmek için senkronizasyon açık olmalıdır. Ayrıca rehberinizi sürekli yedekli bir şekilde tutmak için de faydalıdır. Ancak şarj tüketimini artırır.

65- Telefondaki interneti diğer cihazlarda nasıl kullanabilirim? 

El-cevap: Ayarlar-> Kablosuz ve ağda Diğer ayarlar -> Bağlanılabilir ve taşınabilir Wi-fi alanı

66- Birisi aradığında zil sesi düşükten başlayıp gittikçe artıyor bunu nasıl engellerim? 

El-cevap: Telefonu root etmeniz gereklidir.

67- Ekrana bakarken gözlerimi kapattığımda ekran kapanmıyor? 

El-cevap: Öncelikle sayın kullanıcı, sen gözlerini kapattığında ekranın kapandığını nasıl anlıyorsun yahu?

Gözlerini kapattığınız anda ekran kapanması gibi bir durum söz konusu değildir. Ekran zaman aşımı devreye gireceği anda gözleriniz kapalıysa ekran kapanır. Ancak bu özellik limdilik düzgün çalışmamaktadır.

Ve ayarlardan Akıllı Bekleme yi açmalısınız.

68- Telefondaki hava durumu widgetlarında kendi şehrimi nasıl eklerim? 

El-cevap: Widget’a tıklayıp sağ üstteki + ya basıp ekleyebilirsiniz.

69- GPS ücretsiz midir? 

El-cevap: Evet tamamen ücretsizdir.

70- GPS çekim kuvvetini nasıl arttırırız? 

El-cevap: Ayarlardan Konumlama ayarlarına gelin oradan Sensörleri kullan ı açın.

71- Yasaklı sitelere girmek için DNS’i nasıl değiştiririz? 

El-cevap: Wi-fi ayarlarında kullandığınız ağa basılı tutup Ağı Değiştir diyin. IP ayarını statik yapıp DNS ayarlarını değiştirerek yasaklı sitelere girebilirsiniz.

72- Kilit ekranındaki Yahoo News’teki haberleri Türkiye haberleri yapamaz mıyız? 
El-cevap: Hayır yapamazsınız.

73- Neden Custom ROM yüklemesini tavsiye etmiyorum? 

El-cevap: Custom ROM’lar her yönden cihaza artı katıyor olabilir. Doğru. Ancak kısa vadede fark edilemeyen sorunları oluyor her birinin. Mutlaka bir yanından uyumsuzluk sorun çıkıyor. Sorun şurada. Bir rom deneyen aynı gün 5 tane daha deniyor. Yani kimse bir rom la 1 ay geçirmiyor. Bu yüzden sorunları anlamıyorlar. Halbuki bir custom rom temp dosyalarini belli aralıklarla temizlemez. (birkaç rom hariç) Odex/deodex sorunu olur. Ve bir süre sonra şişme kasma yapar.

74- Reklamları nasıl kaldırırız? 

El-cevap: AdFree ile.

75- Oyunlardaki ve uygulamalardaki reklamları nasıl kaldırırız? 

El-cevap: Telefonu root’layıp Lucky Patcher adlı uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açarsınız. İlgili programa basılı tutup Remove Google Ads dersiniz.

76- Oyunları ve uygulamaları crack’leyen bir program? 

El-cevap: Yine Lucky Patcher. Root bölümünde nasıl kullanıldığını anlattım.

77- Mesaj geldiğinde telefon ses çıkarmıyor ve bildirim gelmiyor? ( Mesajı için @ ndr777ye teşekkürler. ) 

El-cevap: 1) Mesajlasma – Ayarlar – Bildirim ayarları

–Zil Sesi Seç kısmından istediginizi secin
–Bilidirimler kısmına da tik koyarak aktive hale getirin

2) Ana Ekran – Ayarlar – Ses
–Ses düzeyi kısmından sesleri istediginiz kadar acın
–Ses ve titresim kısmına da tik koyarak aktive hale getirin

3) Ana Ekran – Bildirim Cubugunu Assagi indirin
–En ustte soldan 3. ses modu ayarlama butonuna üzerinde hoparlor isareti belirip altında ‘ Ses ‘ yazana kadar bası
–En ustte soldan 6. bildirim butonunu ise ( i ) yesil yanacak sekilde aktive edin

4) Bunları zaten yaptık o kadar da degil demeyin yapmayan cok insan olmus ama eger hala cozulmediyse sorunumuz mesajlardan kaynaklanıyor. Asagıdakilerden birini tercihen hepsini yaparak işlemi sonlandıralım:
* Mesajlasma kısmına girin ve tüm mesajlasmaları ya da varsa sadece cok fazla dialogu icinde barındıran mesajları silin
* Mesajlasma – Ayarlar – Eski Mesajları sil kısmından tiki kaldırıp pasif hale getirin ya da metin mesajı sınırı kısmını arttırabildiginiz kadar arttırın

78- MHL Kablo ile HDMI bağlantısı nasıl yapılır? 

El-cevap:

79- Gmail ve mail olarak 2 ayrı giriş var. Farkları nedir? 

El-cevap: Biri Gmail kontrol etmek için ,diğeri kurumsal ( exchange ) sunucu, pop/smtp mailler icin.
Gmail ve Exchange sunucular anlık senkronize olmakta , Galaxy note exchange senkronize uyumu başarılı ,
Pop/smtp mailler ise anladıgım kadarı ile 5 dk da bir senkronize .
K9 mail ve Aqua mail gibi programlarda öneriliyor.

80- Telefonumu KIES’e tanıtamıyorum, ne yapmalıyım? 

El-cevap: Öncelikle PC veya notebook’un önündeki arkasındaki bütün USB port’ları deneyin. Bazen kasa içindeki USB HUB’lardan dağıtılan USB portlarda sıkıntı olabiliyor. eğer bu yöntemle çalışmazsa;(aşağıdaki her bir adımda, telefonu PC’ye bağlamadan önce mutlaka hem PC’yi hem telefonu kapatıp açın)
a)KIES’i PC’den kaldırın, PC’yi kapatıp açın, KIES’i yeniden kurun, PC’yi kapatıp açın, bağlantıyı deneyin.
b)Telefonunuzu uçak modu’na alarak bağlantıyı deneyin.
c)PC’nizdeki java run time environment sürümünü sun’ın sitesinden güncelleyin bağlantıyı deneyin
d)PC’nizdeki Windows Media Player’in en son sürüm olduğunu kontrol edin gerekiyorsa güncelleyin ve bağlantıyı deneyin

81- Telefonumun ülkesine nasıl bakabilirim, nasıl değiştirebilirim? 

El-cevap: Telefonunun kendi telefon uygulamasında *#272*<<IMEI numarası>> yazmalısın. Hem ülke kodunu hem de varsa değiştirebileceğin ülkelerin listesi çıkar. Ülke’yi değiştirirsen telefonundaki bilgiler formatlanır.

82- Müzik çalarda kayıtlı olan parçanın albüm kapağını internete bağlanarak indirip parçaya hemen entegre etmek için ne yapmamız gerekiyor.? 

El-cevap: Power AMP adlı programı yüklemeniz gerekiyor. Kendisi en iyi müzik çalar programıdır.

83- Herhangi bir program açtıktan sonra menü tuşuna bastığımızda ev ekranındaki widget lar çok geç yükleniyor. Bazen menüye girdiğimde ikonlar çok geç çıkıyor. Bunun sebebi nedir? 

El-cevap: Bu S3′ün RAM yönetiminin kötü olmasından kaynaklanıyor. Android de UAK ve LMK denen çift kanallı bir bellek yönetim sistemi vardır. UAK sistemde açık olan uygulama sayısına bakar. RAM’in doluluk oranına bakmaz. Bu sayının kaç olduğunu kimse bilmiyor şimdilik. Bu sayı geçildiğinde UAK devreye girer ve en az kullanılan ilk uygulamayı kapatır. Böylece kasmalar önlenmiş olur.

Ancak S3 zaten RAM’i oldukça fazla kullanan bir telefon. Ve berbat RAM yönetimi sayesinde UAK gereksiz zamanlarda durduk yere devreye giriyor ve RAM’i temizliyor. Bu sorunun çözümü yok ancak güncellemelerle gideriliyor gittikçe.

84- Marketteki bazı oyunları indiremiyorum. Cihazınız desteklemiyor diyor. ( Soran: @ Natsukaw.S Cevaplayan: @ ben )

El-cevap: Bazı oyunlarda öyle sorunlar oluyor ilginç bir sekilde.
Ülkeyi değiştirince düzelebiliyor.
Varsa Samsung Apps’ten deneyin.
Ya da alternatif market programlarında olabilir.

85- Şarjı doldurmak istiyorum taktıktan bi 10 sn sonra pil çıkartıldı diyor.Nedeni nedir ? ( Soran: @ PleasantSinger0 Cevaplayan: @ Ben )

El-cevap: Voltaj geriliminde düzensizlik var. Orijinal şarj aletiyle mi kullanıyorsunuz? Cihaz aşırı ısınıyor olabilir. Ya da şarj devresinde arıza olabilir.

Ya da basit bir yazılımsal sorun olabilir wipe yapınca düzelebilir.

86- Bu swift keyboard gibi klavyeler ne kadar güvenilirdir. Çünkü yüklerken yazdıklarınızı toplayabilir gibi bir şey çıkıyor. Özellikle internet bankacılığı falan kullananlar için bu bence önemli bir soru. Ya da bunları daha güvenli bir hale getirebilir miyiz. ( Soran: @ weneorn Cevaplayan: @ Ben )

El-cevap: Emin olun Samsung klavye de topluyor. Hatta Android yaptığınız herşeyi kaydediyor aslında. Yapılabilecek bir şey yok açıkçası. Ama bir sorun çıkması imkansız. O numaralarla hiçbir şey yapamazlar emin olun.

87- Telefonum flash içerikleri göstermiyor? Flash var diye aldık telefonu ama olmuyor? Marketten de Flash Player’ı kaldırmışlar. ( Soran: @
zero6666 ve @ nevai
Flash player apk linkini veren @ retey
Apk yüklendikten sonra çözüm yollarını açıklayan @ ozkaracalar ve @ Ben)

El-cevap: Öncelikle Adobe, Flash desteğini kesti. Yani resmi yollarla flash yüklenemiyor. Ancak şu son sürüm flash’ı kurarsanız ve ardından şunları yaparsanız sorununuz düzelir. Son olarak Chrome, flash desteklemez.

Linkteki flash ı kurduktan sonra Uygulamalar kısmına girip ”Flash Player Settings’e girin eş destekli ağ iletişimi etkinleştiri işaretleyin. Flash player desteği olan tarayıcılarda istek üzerine değil, her zaman açık işaretlediğinize emin olun.

88- Telefon titreşimdiyken sesle kontrol çalışmıyor? Nedeni nedir? ( Soran: @ yusuftaner cevaplayan @ emreee85 )

El-cevap: Zaten titreşimdeyken sesli kontrolleri açarken şu resimdeki gibi bir uyarı çıkıyor.

 

89- Daha dün bağlandığım wi-fi ağına bugün bağlanamıyorum. Sebebi nedir? ( Soran: @ UmFo cevaplayan yine @ UmFo  )

El-cevap: Telefonun wi-fi ayarlarında Dhcp etkin şeklindeydi fakat otomatik ip almadığı için bu sorun oluştu. Manuel ip verince düzeldi.

90- Samsung WDH Dongle Upgrade ne işe yarıyor? ( Soran: @ srknpower cevaplayan @ Ben  )

El-cevap: Telefonda embedded halde bulunan bazı uygulamaları kapsıyor. Yani gömülü gelen uygulamalar paketi.

91- Bütün uygulamalar ister home tuşuna basıp çıktığımızda, ister geri tuşuyla çıktığımızda arkada açık kalıyor. Home tuşuna uzun basıp tek tek kapatıyorum veya toplu kapatıyorum. Bende artık alışkanlık oldu hiç bir zaman her şeyi kapatmadan bir başka uygulamayı açmıyorum. bu bu kadar gerekli mi? yani diyelim bi gün boyunca hiç kapatmadım, her şey açık kaldı. telefon yavaşlar mı? Şarj daha fazla mı gider? ( Soran: @ Chandler Bing cevaplayan @ Ben )

El-cevap: Geri tuşuyla çıkarsanız uygulamalar arkada açık kalmaz. Menü tuşunu basılı tuttuğunuzda çıkan liste en son açılan uygulamaları gösterir. Açık olan uygulamaları değil. Yani o sizi yanıltmasın. Ama menü tuşuna basarsanız kapanmazlar.
Kapatmazsanız telefon belli bir süre sonra yavaşlayabiir. Şarj tabiki daha fazla gider.

92- İnternet tarayıcıda herhangi bir resmi nasıl kaydederim. ( Soran: @ koraygs cevaplayan @ Ben )

El-cevap: Çok basit. Resmin üstüne basılı tutun. Çıkan pek çok seçenekten Resmi Kaydet’i seçin.

93- Torrent linklerini indirebilmek için hangi programı kullanmalıyım? ( Soran: @ hunkar1 cevaplayan @ M@niæc ve @ Ben )

El-cevap: Bu 2 program önerilir. https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.tagsoft.ttorrent.lite&hl=tr

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.utorrent.web&hl=tr

Eğer Ttorrnet kuracaksanız şunları yapın.

BlackMart Alpha’dan indir
Kur AMMA SAKIN ÇALIŞTIRMA
Lucky Patcher kurulu değilse KUR, ÇALIŞTIR.
Kendisini güncellemesine izin ver.
Sonra tekrar çalıştır.
Listesinde ttorrent pro’yu bulup “remove licence verification” yapıp işlemin bitmesini bekle.

istediğin siteden torrent’i indirdikten sonra zaten ttorrent “ben açayım mı?” diye soruyor?

94- Dosya yöneticisinde bir klasörün adını değiştirirken başına nokta koyduğunuzda klasör kaybolur. Geri nasıl getirilir? ( Soran: @ -alikan- cevaplayan @ ogezzy )

El-cevap: Dosyalarım uygulamasını aç. Daha sonra Seçenekler’den “Ayarlar”ı seç, “gizli dosyaları göster” seçeneğini işaretle.

95- Ülkemizde çalışmayan Google Maps Navigasyon özelliğini kullanmak için ne yapılmalı?( Anlatımı yapan @ -alikan- )

El-cevap: Bu apk’yi kurun menüye bir tane daha Google Maps ikonu gelecek. Sorunsuzca navigasyon kullanabilirsiniz. Ancak Türkçe ses desteği yoktur.
İndirme linki: http://www.dosya.tc/server21/pKFOHk/maps6.4.0-ownhere-changepn.rar.html

96- Herhangi bir müzik nasıl zil sesi yapılır? ( Soran: |SEÇKiN| Cevaplayan @ berkcombil )

El-cevap: Aldığınız parçayı dosyalarım-sdcard’ın içindeki Ringtones klasörünün içine atın ya da parçayı çalarken cihazınızın sol altında bulunan kapasitif tuşa bastığınızda seçenekler açılır.Oradan da Zil Sesi yapabilirsiniz.

97- Bilgisayarımda virüs var. Telefonu bilgisayara bağlarsam telefona virüs bulaşır mı? 

El-cevap: Android Linux tanablı bir işletim sistemidir. Windows virüslerini Android çalıştıramaz. Yani telefona bir zararı olmaz.

98- Dropbox’tan 50 GB hediye upload alanı kazanmak için ne yapmalıyım? ( Anlatımı yapan @ -alikan- )

El-cevap: Gördüğün gibi Get Started menüsüne girdiğin zaman steplerin tamamı yani 7 tane görünüyor. Yapılanların üstü çizili + yanında complete yazıyor. 5 tanesini yap 50 Gb alanı kap :)
Ben toplamda 55Gb gibi bi alan almışım ilk kurulumdan gelen 5gb ile birlikte. Ayrıca Dropbox’a kazandırdığın her arkadaş için ayrıyetten 2Gb alan daha kazanıyorsun.

– Dropbox tanıtım turunu tamamla
– Bilgisayarına Dropbox indir kur ve giriş yap.
– Dropbox’ı telefonuna kur.
– Dropbox’a resim vs bir şeyler upload et.
– Dropbox’ı diğer bir bilgisayarına da kur yani 2 ayrı pc ye kurup giriş yapman lazım.

98- NFC özelliğini kullanark telefonumu nasıl kredi kartı olarak kullanabilirim arkadaşlar? Tecrübeli olan var mı? ( Soran: @ diffriend Cevaplayan: @ Ben )

El-cevap: NFC özelliği Türkiye’de yaygınlaşmadığından şu anda kullanılamıyor.

99- MacBook ile telefona nasıl dosya atılır? ( Soran: @ slajer Cevaplayan: @ emiLL )

El-cevap: AirDroid adlı programla yapılabilir. Ayrıntı ve indirme linki TAVSİYE PROGRAMLAR 2 bölümünde bulunmaktadır.

100- Modern Combat 3 adlı oyun açılmıyor? 

El-cevap: Telefonun dilini İngilizce yapın. Oyunu açın. Sonra dili Türkçe yapabilirsiniz. 1 kez yapmanız yeterlidir.

101- S3′ü şarjdayken kullanmak sorun oluşturur mu?? 

El-cevap: Hiçbir sorun olmaz. Saatlerce de olsa kullanabilirsiniz. Teleofn yanmaz patlamaz. Telefon 61 derecede 3 saat boyunca çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Aşırı ısınma durumunda telefon kendini kapatır zaten, soğuyana kadar açamazsınız. Telefon çok fazla ısınırsa dokunmatik ekran kapanır. Dokunmaları algılamaz. Daha da ısınırsa telefon kapanır. Belli bir süre açılmaz.

102- Bazı resimlerimi ve sms’lerimi yanlışlıkla sildim, nasıl geri getirebilirim, verilerimi kurtarabilirim?

S3 ve Galaxy serisini, bilgisayarınıza kuracağınız “Magic Recovery” tarzı bir program ile kurtarabilirsiniz. Bu program PC’nizdeki silinenleri kurtarıyor. Tam olarak değil tabi hemen hemen… “Magic Recovery”i bilgisayarınıza kurduktan sonra aşağıdaki adımları takip edin:

Ayarlar >> Kablosuz ve Ağ >> USB Yardımcı Uygulamarı>>Belleği PC’ye bağla

Buraya kadar usb kablonu takma pc ye. Belleği Pc ye bağla ya tıkladıktan sonra iptal tusuna basma ve usb kablonu bagla o sekilde 2 harici disk olarak gorecektir senin cihazı bu sekilde de veri kurtarma programları telefonu usb bellek olarak algılıyor. Bu sayede bilgisayarın harddiskiymiş gibi kurtarma işlemi yapıyoruz…

Alıntı: Donanımhaber @nomadcry’e teşekkür ederiz.

269 Yanıt

 1. Yasinnnnnnnn4221

  Samsung ace kullanıyorum.Gelen mesajlar dialog mesajıseklinde gözüküyor..Normal mesaj görünümü yapamıyormuyuz

  • Açıkçası bu konuda bir bilgim yok. Demin Galaxy Ace bir cihazı karıştırdım ama böyle bir şey bulamadım. Belki bir uygulama ile böyle bir şey mümkün olabilir. Ama çok kullanışlı aslında bu hali :)

 2. hocam herşey için sağol verdiğin bilgililer acık ne net.sormam gereken 3 soru var simdilik 1. telefonumu amerikadan aldım kendim unlock yaptım ve hot spot özelliğini kullanamıyorum bunun için ne yapabilirim?
  Kies air özelliğini kullanamıyorum telefonumun verdiği kodu browserıma yazıyorum ama sayfa asla gelmiyor.
  son olarak room root gibi konular var android için bunular yaptıktan sonra garanti kapsamından çıkıyor deniliyor her hangi bir şekilde geri dönme şansımız olmuyormu orjinal sürümümüze?

  • 3. Sorudan başlayayım: Cihazı rootlayınca cihaz garanti kapsamından çıkar. Servise işiniz düşerse öncelikle orjinal romu tekrar yüklemeniz ve sayacı sıfırlamanız gerekir. Root ve custom rom işlemlerinde sayaç artar. Ancak jig denen bir aparatla veya Triangle Away adlı programla sayacı sıfırlayabilir ve garantiyi geri getirebilirsiniz. Ama servistekiler sayaca kolay kolay bakmıyorlarmış. Yine de işi sağlama almak lazım nolur nolmaz.

   2. Soru için kies air sürücüsünü kaldırıp yeniden kurarsanız düzelebileceğini düşünüyorum. Bir de ie yerine chrome kullanmanızı tavsiye ederim. www kullanmayınız http://192.168… şeklinde yazın.

   1. soru için cihazı rootladınız mı. Rootlayınca genellikle hotspot sorunu ortaya çıkıyor. Semaphore kernel kullaniyorsanız semaphore app icerisinden enable netfilter yapmanız lazim. Ve cihaz nedir. S3 mü Galaxy W mi?

   • duygu naz

    Merhaba mesaj gelmediği halde hep 1 yeni mesaj olarak gözüküyor nası duzeltecegim acaba ?

 3. s3 kullnıyorum internetten video izlerken tam ekran olmuyor ne yapmalıyım

 4. @mesut cevaplar için çok sağolun hocam cihazım S3i 747 imiş yavaş yavaş çözüyorum. Hot spot ve kies air i kullanmayı hala beceremedim. Kies iyi bilgisayardan mi kaldırmam gerekiyor yoksa telefondan mi? Telefonuma Türkiye S 3 leri için olan fw yuklersem sorun olur mu?

  • Hot spotu kullanarak internete bağlanmak için şu adımları izleyin:
   Öncelikle 3G’niz açık olsun :)
   Ayarlar>> Kablosuz ve ağ >> Bağlanabilir ve Taşınabilir Wi-Fi alanı>> Taşınabilir Wi-Fi alanı ayarları>> Taşınabilir Wi-Fi alanını seçin. Altındaki Taşınabilir Wi-Fi alanını yapılandırdan da şifreyi belirleyin. Kolay bir şey olsun. Ağ adını da belirleyin PC’den bulması zor olmasın.

   Sonra Bilgisayarınızdan bağlantı merkezinden cihazınızın ağını bulun. Tıklayon şifreyi girip bağlanın. Güle güle kullanın :)

 5. Orkun Ahmet Bilir

  Galaxy S3′te kamera sesini nasıl kapatabilirim?

  El-cevap: Eğer root yetkiniz var ise system/media/audio/ui klasöründeki shutter sound dosyasının uzantısını .ogg.bak olarak değiştirin. Ses çıkmayacaktır.

  Vallaha kriz geçiriyorum. Root yetkisi almayı daha önce denedim. Tarif edilen yolları izledim. menümde şu anda SüperSU görünüyor. Fakat hiçbir şekilde tarif ettiğiniz menüye giremiyorum. Lütfen yardım ediniz…Teşekkürler…

 6. Çok kapsamlı ve anlatımlar çok detaylı.
  Çok sağol tüm emeklerin için.
  Ellerine sağlık.

 7. 5830 telefon rehberimde nası oldu anlayamadım gmail kullanıcalarıvar bayağı kişileri bulmakta zorlanıyorum bunları nasıl arındırırım sadece rehberimi istiyorum teşekkürler.

  • Açıkçası ben geri yükleme yaparak bu sorunu çözmüştüm.
   Siz şöyle de yapabilirsiniz. Önce rehberdeki telefonları yedeklersiniz. Sonra da tüm rehberi, senkronize edilen mailler dahil silersiniz. Sonra da rehberi geri yüklersiniz.

   Rehberi yedeklemek çok kolay:
   “Rehber”e girin, “içe aktar/dışa aktar”ı tıklayın “kartviziti gönder”i göndereceğiniz telefon numaralarını seçin. Eğer mailler de gözükmüyora hepsini seçin diyin. Eğer mailler de gözüküyorsa tek tek sadece telefonları seçin ve göndere tıklayın. Rehberinizi Gmaile yedeklemiş olacaksınız.

   Gmaile gönderdiğinize emin olun. Mutlaka kontrol edin.

   Daha sonra telefon rehberini silip. yedeklediğiniz dosyayı yükleyin. Ve içe aktarın.

   Ya da bu kadar uzatmayın, rehberdeki mailleri tek tek silin :)

 8. Arkadaşlar dün bu siteyi inceleme fırsatım oldu aylardır aradığım sorunun cevabını burda bulmam beni çok mutlu etti bu siteyi hazırlayan ve emeği geçen herkese Teşekkür ederim Allah razı olsun.Kendim uzun süredir mesaj işleri ile uğraşıyorum 10 kişiden fazla mesaj atamıyordum bu benim hem vaktimi hemde veri kayıbına neden oluyordu başka bir telefon alayım dedim galaksi ace 5830 aldım sırf mesaj için lakin onunda 10 taneden fazla atmadığını öğrendim ve çok üzüldüm bir akılı telefon bu isteğime cevap vermiyordu.Bu site ve yazanların sayesinde önerilen proğramı buldum tlf a indirdim kullanıyorum çokta memnunum tekrar hepinize TEŞEKKÜR EDERM.Sağolun var olun selametle.

  • Çalar saati kuruyorum alarm zamanı geldiğinde telefon alarm çalmaya başlıyor fakat 3 sn kadar çaldıktan sonra 2 sn susuyor ve alarma tekrar yeniden başlıyor bunu nasıl önleyebilirim ?

   • Bunu alarmdaki alt tarafındaki gelişmiş ayarlardan ayarlayabilirsiniz.

  • @Sevban yardımımız dokunduysa ne mutlu bize…

 9. Uğur Tezcan

  iphone da facebook twitter whatsapp gibi uygulamalardan bildirim geldiginde uygulamanin ustunde kirmiziyla kac tane bildirim geldigini gosteriyor.s3te sadece sms ve mail de var. Bu uygulamalarda da bunu yapabiliyor muyuz ?

 10. S3 haritalar arama geçmişini temizleyemiyorum

 11. Meraba ben s3 kullaniyorum en son hangi yazilim varsa onu kullaniyorum vede bilmek istedigim veri senkr. Nereden acicam yardimci olurmusunu?

  • Facebookla senkronizasyon yapacaksanız bunu facebook ayarlarından, başka bir program için istiyorsanız yine o programın ayarlarına bakacaksınız.
   Rehberdeki kişilerin senkronizasyonunu yapacaksanız rehbere girin sol seçenekler tuşuna basın. Orada senkronizasyonu göreceksiniz.

 12. s3e sahibim ve hattımda ınternet paketı var. bunu kullanmam mumkunmu (mumkunse nasıl) yoksa sadece wi-fi olarak mı ınterneti çalıştırabılıyorum

 13. Fotograf cektigimde resim kendi klasorunun haricinde instant upload diye bir klasorede kayit ediliyor ayarlar uyg.yon. tumune girip galeri bolumunden siliyorum o an siliyo sorun yok gibi fakat fakat bir resimcektikten sonra ayni klasorgeri gelmis oluyo usteelik icindeki resimlerle birlikte bu resimleri tamaen ve kalici olarak nnasil yok edebilirim?

  • ya bende yanlıslıkla foto sildim onları nasıl geri getirebilirim yardımcı olursan sevinirim ?

   • S3 ve Galaxy serisini, bilgisayarınıza kuracağınız “Magic Recovery” tarzı bir program ile kurtarabilirsiniz. Bu program PC’nizdeki silinenleri kurtarıyor. Tam oalrak değil tabi hemen hemen… “Magic Recovery”i bilgisayarınıza kurduktan sonra aşağıdaki adımları takip edin:

    Ayarlar >>> Kablosuz ve Ağ >>> USB Yardımcı Uygulamarı>>>Belleği PC’ye bağla

    Buraya kadar usb kablonu takma pc ye. Belleği Pc ye bağla ya tıkladıktan sonra iptal tusuna basma ve usb kablonu bagla o sekilde 2 harici disk olarak gorecektir senin cihazı bu sekilde de veri kurtarma programları telefonu usb bellek olarak algılıyor. Bu sayede bilgisayarın harddiskiymiş gibi kurtarma işlemi yapıyoruz…

  • arkadaşım cevabını ögrendın mı bende aynı sorunu yasıyorumda ??

  • esra sorunu aşabildin mi acaba ?? admin cevap vermemiş sağolsun

 14. müzik dosyalarinda dosya kapak resimlerini nasil degistirebilirim.

 15. ”El-cevap: Bu apk’yi kurun menüye bir tane daha Google Maps ikonu gelecek. Sorunsuzca navigasyon kullanabilirsiniz. Ancak Türkçe ses desteği yoktur.
  İndirme linki: http://www.dosya.tc/server21/pKFOHk/maps6.4.0-ownhere-changepn.rar.html” demissiniz fakat link acilmiyor ? Birde ben telefon gorusmesi yaparken rehbere kayit yapmak istiyorum ama nerden yapildigini bulamadim yardimci olursaniz cok makbule gecer. Tesekkurler

 16. Yasin Cosar

  Numarami gizlemek istiyorum nasil yapmam gerekiyor

 17. ayse kaya

  Rehberleri numaralar beni arayamiyor neden acaba 3 dur bu sorunu yaşıyorum

  • Sabit arama listesini vs aktif etmiş olmalısınız. Sorununuzu çözemezseniz operatörünüzü arayın(AVEA, Turkcell, vodafone)

 18. ayse kaya

  Indirdiği programları nasil hafıza kartına aktarabilirim acaba

  • Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları yönet uygulamaya tıklayın ve SD karta taşıya tıklayın aktarır.

 19. Müzik calarda nasıl resim ve şarkı sozlerini yukleyebilirim acaba bilgilendirirseniz çok sevinirim

 20. Telefon yazilim guncellestirme için wifiyi kullanmayi oneriyor.mobil ağ üzerinden guncellestirme ek ücrete tabi olabilir diyor. Internet paketimi kullanarak guncellestirsem kontör gider mi yinede?

  • mrb. bnm de bır haftadır karsılastıgım bı srn var vodafone kullanıyorum ve karsı trfdan msjlar gec gelyor ya da hıc gelmıyor hattan kaynaklandıgını dusundum fakat baska telefona taktım ve msjlar geldı, galaxy s3 e takınca gelmıyor.lutfen yardımcı olur musunuz..1 ay oldu telefonu alalı..

  • Ben internet paketiyle yaptım hiç bir ücret ödemëdim. Ama bendeki sınırsız internet Paketiy di. Bir de yaklaşık 5psaat sürdü.

  • Kontör gitmez, paketinizden harcar. Paketinizi bitirmeyin, evdeyken wifi kullanın…

 21. facebook,whatsapp, foursquarede bildirim sorunu yok fakat twitterda veri senkronizasyonunu yapamıyorum twitter ayarlarında hiç bir bildirim ayarını işaretleyemiyorum ne yapmam lazım

 22. Galaxy S3 Telefonumda mesaj atılmıyor mesaj at dediğim de mesajın yanında ünlem işareti çıkıyor ilgilenirseniz çok sevinirim

  • Ek bir uygulama mı kullanıyorsunuz yoksa direk telefonun mesajından mı? Go SMS Pro gibi bir uygulama kullanıyorsanız, Türkçe karakter kullanıldığında sorun çıkarabiliyorlar bazen. Eğer kullanmıyorsanız hatlardaki yoğunluktan kaynaklanıyor olabilir.

 23. iyi günler bende samsung g s3 var ve mobil veri acıkkıen facebooka girince resimler videolar görünmüyor fakat wıfı ile girince görünüyor mobil veri açıkken nasıl görünür hale getirebilirim ???
  Google playdan indirilen direk facebook tan girince oluyor böyle

  • Muhtemelen bulunduğunuz bölgede 3G’niz yavaş. Operatörünüzü arayıp bölgenizde hız-çekim sorunu olup olmadığını sormanızı tavsiye ederim.

 24. CEMAL EVREN

  Merhabalar. Telefonumdan çok memnunum. Ancak Kore samsung a dahi ingilizce mail yazarak sordum netice alamadım. Telefonum sorunsuz çalışıyor ama ana ekran altındaki 5 ikon (Telefon+Rehber+Mesajlaş+İnternet+Uygmlr) yerinden oynatamıyorum. Hemde sürümüm 4.1.2 Kore Samsung satın aldığınız ülkede başvurun dedi. TR samsung a yazdım. Fabrika ayarlarına döndürün olmadı servise götürün dedi. Telefonumda sorun yok her şey güzel çalışıyor ama bu 5 ikon parmağım üzerine tutuyorum ama yerinden oynamıyor çakılı duruyor. Ayarlar menüler girmediğim yer kalmadı. Ne yapmam lazım gerçekten servisemi götüreyim yoksa bu şekilde kullanmaya devam edemmi edeyim saygılar

  • Fabrika ayarlarına dönün olmadı servisi deneyin, yapacak başka bir şey yok…

 25. sd karta şifre koymak istiyorum ama güvenlik kısmında pasif onu nasıl aktif ederim

 26. savaş kayaoğlu

  Merhaba ben son bir aydir bir sikinti ile ugrasiyorum galaxy s3 kullaniyorum telefon hafizasindaki resimleri hafiza kartina tasidim ve ondan sonra bir hata yaptim ve hafiza kartindaki resimleri tekrar hafiza kartina attim ve resimleri acamiyorum bir isaret cikiyor resimin ortasinda fakat ne video nede resimleri acamiyorum lutfen yardim edin bebegimin en ufak halleri var benim icin cok onemli yardim ederseniz bir yol gosterirseniz cok sevinorim simdiden cok tesekkur ederim

 27. ben mesaj yazarken onu mms ye döndürüyor ama ben istemiyorum napmalıyım

  • Bu sorun samsung androidlerin hepsinde var. Uzun mesaj yazmamalısınız. Kopyala yapıştır yaparken de dikkat edin uzun mesajları otomatik mms’e çeviriyor. Dikkat edin bir mms ortalama 1 lira…

   • Fotograf cektigimde resim kendi klasorunun haricinde instant upload diye bir klasorede kayit ediliyor ayarlar uyg.yon. tumune girip galeri bolumunden siliyorum o an siliyo sorun yok gibi fakat fakat bir resimcektikten sonra ayni klasorgeri gelmis oluyo usteelik icindeki resimlerle birlikte bu resimleri tamaen ve kalici olarak nnasil yok edebilirim? arkadasım lutfen bu soruyu cevaplarmısın ??

 28. Müzik çalar da actıgım şarkılara resim eklendi. Onu nasıl kaldırabilirim ?

 29. Iyi aksamlar.yurtdisindan s3 aldim telefonu actirdim fakat sim kartimi taktigimda sim yok uyarisi veriyor. Simlock olmus olabilirmi.

 30. S3 telefonumun sim kartini takip cikartirken zedelendi simi görmuyor sim yuvasini serviste ne kadara yaparlar. Disarida yaptirsam ne kadara yaptiririm aciiiil

 31. Iyi aksamlar.yurtdisindan s3 aldim telefonu actirdim fakat sim kartimi taktigimda sim yok uyarisi veriyor. Simlock olmus olabilirmi…

 32. S3 telefonumun sim karti takarken sim yuvasini bozmus olabilirim serviste ne kadara yaparlar. Disarida yaptirsam ne kadara mal olur acil

  • Serviste yaptırın kesinlikle dışarıda yaptırmayın garanti kapsamından çıkar…

 33. 54.sorudaki problem bende de var fakat ekran kilidi secenekleri diye bir sey yok s3umde.nasil kaldirabilirim yahoo news i?

 34. merhaba bende s3 var ve benim için çok önemli olan mesajları yanlışlıkla sildim nasıl geri getirebilirim gerçekten çok önemli delil niteliğinde lütfen yardım edin…

  • S3 ve Galaxy serisini, bilgisayarınıza kuracağınız “Magic Recovery” tarzı bir program ile kurtarabilirsiniz. Bu program PC’nizdeki silinenleri kurtarıyor. Tam oalrak değil tabi hemen hemen… “Magic Recovery”i bilgisayarınıza kurduktan sonra aşağıdaki adımları takip edin:

   Ayarlar >>> Kablosuz ve Ağ >>> USB Yardımcı Uygulamarı>>>Belleği PC’ye bağla

   Buraya kadar usb kablonu takma pc ye. Belleği Pc ye bağla ya tıkladıktan sonra iptal tusuna basma ve usb kablonu bagla o sekilde 2 harici disk olarak gorecektir senin cihazı bu sekilde de veri kurtarma programları telefonu usb bellek olarak algılıyor. Bu sayede bilgisayarın harddiskiymiş gibi kurtarma işlemi yapıyoruz…

 35. galaxy s3 telefonunun mesaj bolumunde mesaj varmis gibi gosteriyor ama actigim zaman okunmamis mesajim yok ve bu kaybolmuyor ne yapmam lazim tesekkurler

 36. Black mart alpadan max payne, gta gibi uygulamaları indiriyorum. Aciyor ancak bi yazi cikip kapaniyor lutfen yardim (tel:note 2)

 37. Zerrin Melissa

  Merhaba
  Ben evimdeki wifi ile bağlantı kurmaya çalışıyorum baglaniyor fakat aradan bi kaç saniye geçince internet kullanılamıyor seçili wifi ile bağlantı kurulamuyor ag degistirilsinmi diye yazı çıkıyor ne yapmam lazım?
  Simdiden Teşekkürler..

  • Modeminizden kaynaklanan bir sıkıntı olabilir. Modeminizi kapatıp tekrar açın.

  • şeniz melek

   aynı sorun bende de var modem ı açıp kapadım kaç kez teknik destek aldım modem için sorun yok denıyor kontrollerınde ne yapacagımı bende şaşırdım

 38. volkan_87

  galaxy s3 kullanıyorum menu tuşu uygulamadan çıkış yapmak için çalışıyor.tüm fonksiyonlarda çalışıyor sadece menu tuşuna bastıgımda menüye girmiyor acil yardımınızı bekliyorum.

  • Sorununuzu anlamadım açıkçası… Çıkmasını istemiyor musunuz. Samsungta böyle… Çıkmak istemiyorsanız back tuşuna basın menü tuşunun hemen sağındaki…

 39. Samsung galaxy telefonumdan sildiğim smsleri nasıl ve nereden görebilirim. Hafıza kartına yedeklenip yedeklenmediğini nasıl anlayabilirim. ACİL…….

  • S3 ve Galaxy serisini, bilgisayarınıza kuracağınız “Magic Recovery” tarzı bir program ile kurtarabilirsiniz. Bu program PC’nizdeki silinenleri kurtarıyor. Tam oalrak değil tabi hemen hemen… “Magic Recovery”i bilgisayarınıza kurduktan sonra aşağıdaki adımları takip edin:

   Ayarlar >>> Kablosuz ve Ağ >>> USB Yardımcı Uygulamarı>>>Belleği PC’ye bağla

   Buraya kadar usb kablonu takma pc ye. Belleği Pc ye bağla ya tıkladıktan sonra iptal tusuna basma ve usb kablonu bagla o sekilde 2 harici disk olarak gorecektir senin cihazı bu sekilde de veri kurtarma programları telefonu usb bellek olarak algılıyor. Bu sayede bilgisayarın harddiskiymiş gibi kurtarma işlemi yapıyoruz…

 40. galaxy s3 mini kullanıcısıyım yazdığım mesajları taslaklara nasıl kaydedebilirim

  • Yazdığınız mesajı göndermeyin, ana sayfaya dönün kendisi otomatik olarak taslağa kaydediyor. Ama sadece göndereceğiniz kişinin mesaj dialoğuna…

 41. Zerrin Melissa

  Bu soylediginizi denedim fakat seçili wifi ap ile internet kullanilamiyor yazıyor lütfen bi careeee :(

  • Şifreyi doğru girdiğinize emin misiniz. Şifreyi tekrar girin. Modeminizin ayarları ile oynamışsanız bundan kaynaklanan bir sorun olabilir. Bunun için de internet sağlayıcınızı aramalısınız.

 42. Rehberdeki kisilere ek isim ekledigimde siralamayi o ek isiime gore yapiyor nasil duzeltebilirim ?

 43. Telefonumdaki bildirim panelinde yer alan bildirimlere yeniden ulasmak geri yuklemek istiyorum. Nasil yapabilirim bunu ?

 44. Fonatik ad yada takma isim gibi isimler koydugumda mesela cem bey diye kaydettigim birinin altinda hangi sirket ise sirket isminide yaziyorum fonatik ad olarak x sirketi diye ama listede c harfinde olmasi gerekirken listenin x harfinde gozukuyor yani fonatik ada gore siralamis oluyor listeyi

  • Sanırım siz Soyadı(Aile Adı) yerine şirketi yazıyorsunuz. Ve sıralamayı soyada göre yaptığı için öyle oluyor. 2. kutucuğa bir şey yazmayın, şirket adını ya adın hemen yanına ya da Diğer>Notlar kısmına yazın.

 45. Rehberde yani denerseniz anliycaksiniz demek istedgmi

 46. Hayir kesinlikle ole degil ben eski iphone kullanicisiyim ve orda rehberimdeki kisilere not ekleyebiliyordum ve rehbere bakarken kimin hangi sirketten oldugunu goruyodum not olarak sirketlerini kaydettigim icin smdi sizden rehberinizdeki herhangi birisine baska alan ekle kismindan fonatik ad ekle diyip bisi ekleyin kaydedin ve rehberde baktiginizda o kisinin altinda yazdiginiz seyi goruceksiniz ama rehberdeki sirasi degismis olucak ozaman ne demek istedigimi anliycaksiniz

 47. Merhaba son gunlerde telefonum da surekli google playstore durduruldu diye link cikuyir tamam secenegine basinca kayboluyor ve ayrica mesajlar oikonunda 1 isareti var bütün mesajlari silmeme ragmen kaybolmuyor acaba virüs falan mi bulasti simdiden teşekkür ederim..

  • Merhabalar, açıkçası böyle bir sorun olması garip. Virüs de olabilir, fabrika ayarlarına dönmeniz sorunu çözecektir. Rehberinizi yedeklemeyi unutmayınız.

 48. ana ekrandakı kısa yol menusunde mesajlasma war uzerınde 1 yazıyor yanı 1 yenı mesaj ama hıc gıtmyr 3 gundur kaldı orda taslaklarda arsıvde spam kıtlı mesajlr bos gelen mesajlrıda sıldm hıc bırsey yok ama hala 1 duruyo uygulamalrdakı mesajlar klasorndede war aynı 1 actım kapattm cıhazı batarya cıkrdm taktm ama hala aynı bı fıkrı olan warmı yada basına gelen sımdıden tskler .

 49. arkadaşlar yeni s3 kullanıcısıyım ama arkadaşım eline telefonumu aldığında eskiden bana gelen ve benim tüm gönderdiğim mesajları silsem dahi biryerden girip okuyor haliyle bu durum can sıkıcı herhangi bir programda yüklemedim bu bkonuyla ilgili…bilen var sa oraya nerden girilir bana bir söylesinnn acillllll:(((

 50. S3 kullanıcısıyım 4.1
  Yüklü şöyle bir problem im var bildirim çubuğu inmiyor telefonu yeniden başlatıgımda düzeliyor ama 2 gün sonra tekrar aynı problem yaşıyorum kesin bir çözüm var mı

  • arkadaşım aynı sorun bnde de oluyor, yukarıdan aşağıya indiremiyorum kesinlikle algılamıyor. yeniden başlatınca düzeliyor dediğn gibi sorun tekrar günyüzüne çıkıyor ama. çözüm nedir yardımcı olun. bi arkadaş format atmış düzelmiş.daha kolay çözüm varmıdır

  • çözümü yabancı sitede buldum arkadaşlar, sim kartı ve bataryayı birlikte cıkarın, bi 5 dk bekleyin, sonra yerlerine takın. büyük ihtimal işe yarayacaktır. bilmeyenlere de yayalım boşuna formattır servistir uğraşılmasın

 51. o_pinocchio

  Ben 5 aydır felan s3 kullanıyorum ama son bi aydır mesaj yazdıgım yerde hata oluşuyo mesaj gönderemiyorum telefonu kapayıp açmam gerekiyo bi türlü sebebini bulamdm yardım bekliyorum…

  • Açıkçası bilemiyorum. Rehberi ve verilerinizi (resim vs) yedekleyip fabrika ayarlarına dönerseniz sorun kesin bir şekilde çözülecektir.

 52. Ayşe Doğrul

  S3de ses komut yardımını nasıl kapatırım kapanmıyor

  • Ayarlar > dil ve girişler> klavye ayarlarının alt kısmında uygulama için ses komutları bölümünden kapatabilirsiniz.

 53. Telefonun dili Türkçe olmasına rağmen biri beni aradığında telefon İngilizce cevapla ve reddet yazmakta bunu eski haline yani yeşil telefon ve kırmızı telefon haline nasıl getirebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim …

 54. ben gorusme ekranimin resmini nasil cekerim ornegin whatsapp ta ki gorusmemin resmini cekip baska arkadasima yollamak istiorum

  • Klasik home+güç tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz.
   Veya einizi ekrana yaklaştırıp soldan sağa ya da sağdan sola doğru hareket ettirin.
   Videosu:

 55. seckinergun

  Merhabalar

  Geçenler de telefonuma sandisk class 10 32 gb hafıza kartı aldım. Fakat biçimlendirme yapmama rağmen hiç bir türlü karta taşıdığım müzikler fotoğraflar galeride ve müzik çalar listesinde gözükmüyor google play müzikte de yok kendi media player’da da yok winamp pro yükledim onda da gözükmüyor yardımcı olursanız sevinir.Şimdiden teşekkürler.

 56. Telefonun dili Türkçe olmasına rağmen biri beni aradığında telefon İngilizce cevapla ve reddet yazmakta bunu eski haline yani yeşil telefon ve kırmızı telefon haline nasıl getirebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim …

 57. Hocam Samsung s3 kullanıyorum. Bende ki sorun kopyala yapıştır işlemini bir kaç kez tekrar ettiğim de cihaz kendini kapatıp açıyor ve sinir oldum. Sizden ricam sebebi nedir ve çözümü varmıdır. Şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar…

 58. Samsung galaxy s3 kullaniyorum ve muzik calari accigimda galerideki resimler sarkilar uzerinde gorunuyor her resmim nerdeyse bir sarkida bunu nsl degistirebilirim yada belirli bir resim nsl yapabilirim?

 59. MERHABALAR,,BEN S3 YENI ALDIM 1 HAFTADIR KADAR KULLANIYORUM,,
  WİFİ DEN NETE GIRDIGIM ZAMAN BILDIRIM SESLERI GELIYOR SORUN YOK
  YANLIZ WİFİ Yİ KAPATIP TELEFONUMA ALDGIM INTERNET PAKETINDEN GIRDIGIMDE BILDIRIM SESI CALMIYOR HALIYLE BU DURUM COK SIKICI OLUYOR.
  BILGINIZ VARMI YARDIMCI OLABILIRMISINIZ..??

 60. Orginal s3lerde telefonu aldığınızda oyun yüklü oluyormu

 61. s3 mini kullanıyorum. Bellek neredeyse dolu diye uyarı çıkıyor. telefonu boşalttığım halde hiç bir değişiklik olmuyor ne yapabilirim?

 62. Celal Atakan Akman

  Samsung Galaxy S3’e Galaxy S4 Romu YÜklersek Ne Olur?

 63. Ben S3 mini kullaniyorum ve S3 mininin ne kadar şarj yedigi malumunuz. Bn alali daha bi ay olmadan sarjla ilgili buyuk sorunum ben telefonu şarjdan cikardigim halde saatlerce ekranda hala şarj oldugunu gosteriyor telefonu yeniden baslattigim halde gecmiyor. Yardimci olabileceginizi umuyorum simdiden tesekkurler

 64. Galaksi s3 mini kullaniyorum sadece mesajlara sifre koymak istiyorum nasıl yapabilirim

 65. ben s3 aldım sonra arkadasımla samsung app den arkadasimın oturumunu actık simdi o hesabı silmek ıstiyorum ama bulamıyorum yardımcı olurmusunuz

 66. samsung galaksi s3 kullanıyorum yanlışlıkla indirdiğim cam scaner programını sildim nasıl geri alabilirim(benim için cam scanere yüklediğim evraklar önemli )bununla ilgili yardımcı olurmusunuz

  teşekkürler….

 67. UGUR GULTEKİN

  ÖNCELIKLE SELAMUN ALEYKUM… YUKARDAKI SORUNLARI OKUDUM YAPANIN HAZIRLAYANIN ELINE EMEGINE SAGLIK FAKAT BENIM ÖYLE BIR SORUNUM VARKI BR TURLU CÖZEMIYORUM….
  BU YUKARDAKI YAZIYI HAZIRLAYAN ARKADASIMDAN BIR RICAM OLUCAK LUTFEN BANA CAGRI YADA MSJ ATABILIRMI BEN HEMEN GERIYE ARIYCAM….(0534 383 5382)
  SUNUCU HATASI DIYE BIR MELET BULASTI BASIMA KURTULAMIYORUM….
  @gmail ÜZERİNDEN BENI EKLIYEN KISILERI KABUL EDEMIYORUM… OYUNLARDA DAVET GONDERIMI YAPIYORUZ BIRBIRIMIZE BAZEN ONLİNE TAKIM OYUNU OLARAK ONUN İÇİN COK ÖNEMLI VE LAZIM BIR DURUM….. RICA ETSEM BANA ULASABILIRMISNIZ….
  ŞİMDİDEN COK TŞK LER….

 68. Maraba s3 kullaniyorum telefonu kapattigimda kendiliginden aciliyo bilen varsa yardimci olabilirmi acaba:-(:-(:-(

  • merhabalar 1 aydır s3 kullanıyorum fakat facebook sorununu çözemedim. facebook uygulamasından çıksam dahi telefonda olarak göstermiiyor sürekli online gösteriyor bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinrim.

 69. Merhaba ben 2 3 aydir s3 kullaniyrm telefon sifir aldigimda hic bir sorun yoktu daha sonra yazilim guncellendi ve mesjlarda sorun olustu mesjlarm durduruluyr gonderlmyr nede mesaj geliyor geri tusuna basincada mesj yok yaziyr seritler gozukmuyr ben yazilmda sorn olmsutr dye fabrka ayarlarna dondum sorun duzeldi ama smdi tekrar yapiyr neden oldugunu cozemddm surekli acp kapatmk zorunda kaliyrm bu da cok sinir edici bisey bu sorunla olgiki yardm edersnz sevinirm teskkrler

 70. samsung galaxy s3 bildirim panelinde face vs. etkinlikleri doğum günlerini nasıl görebilirim

 71. s3 e harici kamera bağlayıp arabamda kullanmak istiyorum bu mümkün mu yardımcı olbilirsiniz

 72. s3 kullanıyorum. ana ekranda ve menüdeki mesaj iminde yeni mesaj uyarısı var fakat yeni mesaj yok nasıl düzeltilir ki.

 73. selam

  Yeni bi s 3 kullanıcısıyım . diğer telefonumda yer alan rehperi kopyaladım ve exchange mail alresi kurdum . rehperde arama görüntüsü olarak 2 fotoğraf görülüyor fakat telefonda olan arama resmi görünüyor.ben aksine excahge resimlerini araöa görüntüsü yapmak istiyorum.nasıl yapabilirim.

  • Açıkçası hiçbir fikrim yok. Yüklediğiniz uygulama ile ilgili aratırsanız sonuca ulaşırsınız diye düşünüyorum.

 74. sanırım telefonum da virüs var bazen oyun da ya da internetteyken bi anda anda uygulamayı kapatıyo ve şu aralar çok yavaşladı…
  bunun için ne önerebilirsiniz?? virüs var sa nasıl temizlerim yoksa düzelmesi için ne yapabilirim…

 75. Telefın rehberıme kişilerş ekliyorum daha sonra kendiliğinden siliniyor nedir bunun cözümü

 76. Internet te gezerken istemediğim bir müzik çalıyor bu nasıl engelleyebilir im

 77. Ya s3te mobil veri yani veri agi modu var ben telefonu alirken wifiye onu acarak baglanacagimi soylediler ama sonradan ogrendimki kontor yuklenince ucretlendiriliyor bu dogrumu ? Acil cevap verin lutfen :(

 78. bekir dağdeviren

  Samsung galaxy s3 kullaniyorum ve muzik calari accigimda galerideki resimler sarkilar uzerinde gorunuyor her resmim nerdeyse bir sarkida bunu nsl degistirebilirim yada belirli bir resim nsl yapabilirim?

  • bekir dağdeviren

   muzik calari accigimda galerideki bir resim müzik çalarımda sadece blouteth dosyasından alınan şarkılarda görünüyor o resmide silmeme rağmen hala gözüküyor ve ben bu fotodan kurtulmakistiyorum ne yapmam lazım şimdiden teşekkürler.

 79. Selam Arkadaslar Benimde telefonda bir problem var s3 model tarzinda cihazin model no SHV-E210L 25 gb hafiza ve tv li koreden aldim yigenim kullaniyordu 1 ay kadar kullandı sonrasinda sebeke problemi ile bana getirdi simdi telefonun ime si 0000 / null buna nasil ime atarim ve tv nin turkiyede calismasini nasil saglarim ?

 80. galaxy s3 te çağrı kendi kendine cevaplanıyor nasıl çözerim?

 81. s3 te yarım saat bir veye daha az yada daha çok sürede Ekrana “Geçerli bir SIM kartı takılı halde yeniden başlatıncaya kadar, mobil ağ geçersiz olacak” şeklinde bir uyarı geliyor ve telefonu yeniden başlatmam için bir “Yeniden Başlat” butonundan başka hiçbirşey olmuyor ekranda. Bu sorun gün içinde sıkça tekrarlanmaya başladı.

 82. merhabalar 1 aydır s3 kullanıyorum fakat facebook sorununu çözemedim. facebook uygulamasından çıksam dahi telefonda olarak göstermiiyor sürekli online gösteriyor bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinrim.

  • merhaba bence başka yerlerde hala oturumun açık kalmış facebook sayfasından sırasıyla güvenlik ayarları aktif oturumlar tıklayıp diğer oturumları kapatıp tekrar deneyin.

 83. s3 kullanıyorum telefonda sistemi geri yükleme yaptım. yaptıktan sonra farkına vardım önemli resimleri öyle gitti resimleri nasıl geri alabilirim daha doğrusu geri getirme ihtimalim var alabilirim

 84. aysun küçüktaş

  Merhaba;
  S3 kullaniyorum, bugun oyun yüklemeye calisirken sanirm farkinda olmadan yanlis bisey yaptim. Yuklemeye calistigim oyun açılmadı ve bende sildim. Ama o zamandan sonra telefonda ne yapmak istesem surekli oyun sitesi yada baska sitelerin sayfasi kendi kendine aciliyo. Düzeltebilirmiyim diye birazda kurcaladim, teli yeniden baslattim ve telefon açıldığinda systmui durduruldu uyarisini veriyo. Bana yardimci olursaniz cok sevinirim. Simdiden tsekkurler …
  Iyi aksamlar.

 85. ismail demirhan

  MSJ DA GELEN FOTOĞRAFLARIMI ALAMIYORUM TELEFONUMA AÇAMIYORUM NE YAPMAM GEREKİYO

 86. mrb arkadaslar s3 mini aldım yurt dısından 3g yi açamıyorum yardmcı olursanız sevınırım tesekkurler

 87. galaxy s4 kullunıyorum biri aradığında ve kuluklığı takınca arkadan bi müzik çalıyo onu nasıl kapatabilirim

 88. Ya bu müzük dosyasında tek tek ismini değiştirdiğim şarkılar müzükçalarda farklı gözükeyo napcez biz hincik?

 89. emrullah altıntaş

  merhaba benin s3 mini telefonum var bilgisayarıma videoları atamıyorum ne yapmalıyım resimleri görebiliyorum yardımcı olurmusunuz

 90. Samsung galaxy s3 mini kullanıyorum twitter ve benzeri uygulamalarda sorun yaşıyorum lütfen yardım edin.

 91. merhaba s3 kullanıuorm 2 haftadır wifede soun var oturm acın diyip duruo nerdeyse telefonu kırcak duruma geldim bu konu hakkında bilgi verirseniz tesekkür ederim

  • şifreyi yanlış girmiş olmayın. Belki de modem ayarlarınızdan kaynaklanıyordur. Eğer çözemezseniz rehberi, resimleri ve gerekli dosyalarınız vs varsa yedekleyin ve fabrika ayarlarına dönün. Bundan önce de modemi resetleyin, şifreyi tekrar girin. Takıldığınız bir yer olursa belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım, iyi günler.

 92. s3 aldım gmail i mail olarak yükledim fakat habire mail geliyo onu nasıl kapatırım…

  • Gmail uygulamasını açın ayarlara girin. Genel tercihler>İleti işlemleri “Gösterme”yi seçin. Bu kadar :)

 93. yunus emre

  merhaba , s4 te rehberde görünecek kişileri seçebiliyorum (telefon , sim , whats app.. vs.) fakat mesaj yazıp gondermek için rehber simgesine tıkladıgım zaman face kısılerı ve rehberdekı herkez de gözöküyor ordaki kişileri filtrelemenın bı yolu yok mu?

  • Facebook uygulamasına girin
   Ayarlar
   En sonda Kişileri senkronize etmeyi iptal edin. Senkronize etmeyi seçin. Gösterilecek kişilerden de facebooku kaldırın.

 94. mrb galaxy s3 sahibiym ne yazık ki:( alalı bir hafta olmadı tel donmaya başladı.. google play store çalışmayı durdurdu diye yazı geliyodu ve tel bi kaç saniye donuyodu bu tekrar tekrar olmaya devam edince bnde google play store uyglamasını görev yönticisnden kaldrdm. ama şimdide hiç bir güncelleme olmuyogoogle play store uygulamasını tel acmıyo ve indirmek istediğim uygulamaları nasıl indircemi bilmiyorum:( yardımcı olur musunuz?

 95. S3 kullaniyorum..internetten yada mp3 programindan..duvar kagidi indirme uygulamalarindan indirdiklerm yuklenirken yada indirme tamamlandi diye bildirim panelinde cikmiyo..face e resim yuklerkende ayni sorunu yasiyorm ne yapmam gerekiyor..teşekkür ler

  • Telefonu kapatıp açınca düzelenler var. Araştırın olmazsa fabrika ayarlarına dönün.

 96. Çektiğim resimleri nasıl hafıza kartına kopyalayabilirim? lütfen yardımcı olun!!!!

 97. hocam bende s3 var bildirim barı aşagıya inmiyor bu sorun yeni oluştu ama sebebini bulamadım yardımlarınız için tesekkurler

  • Açıkçası hiçbir fikrim yok. Düzeltemezseniz kolayı var rehberi ve her şeyi yedekleyin ve fabrika ayarlarına döndürün. Samsung hesabınızı kullanacaksınız. Gmail hesabını… Bunun anlatımı bu sayfada mevcut CTRL+F ile arama yapınız. İyi günler…

 98. Yeni s3 aldım belki çok basit şeyler ama ben bir türlü bulamadım. Birincisi doğum günlerini kaydetip hatırlatıcıyı nasıl çalıştıracağım. 2.si nokiada olduğu gibi tercihler seçeneklerini ayarlayabilirmiyim yani gelen aramayı sesli alıp, mesaj sesini kısmak gibi. Telefonu açma kapama tuşuna uzun basınca çıkan menüde sadece sesli, titreşim ve sessiz tercihleri var bunlarda değişiklik yapabiliyor muyum? teşekkürler

  • Ayarlardan ses ayarlarına girin her tütlü sesi ayarlarsınız. Bunun dışında yapabilecek bir şey yok. Doğum günü için takvimi kullanın.

 99. doğum günü hatırlatmayı buldum ama diğer sorum hala geçerli :)

 100. cevabınızı gönderiden sonra gördüm teşekkürler

 101. bluetoothtan bir kaç müzik ve ardından fotoğraf attık müzik çaları açtığımda fotoğraf bazı müziklere eklenmişti onu nasıl silebilirim

 102. kenanbulutoglu

  S3 birden bire hafiza kartimdaki resimler kayboldu fakat hafiza karti gozukuyor.Nasil gornur hale getirilir

 103. Galaksi S3 minide oyun açmıştm kapattm fakat hala sesi çalıyor ne yapabilirm kapanması içn??

 104. Video açtgmda bile o oyunun sesini duyuyorz 2 gndür gece gündüz çalıyor sinirlerim bozuldu wala.

 105. Merhaba arkadaşlar telefona yanlışlıkla bir şey yükledim nasıl silerim acil

 106. S3 bildirim panelinde mesajların önizlemesinin görünmesini istemiyorum kapatabilir miyim?

 107. Nazlı Hancıoğlu

  mrb telefonumun bildirim paneli yukardan aşağı çektim halde açılmıyor ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

  • Daha önce buna cevap yazmıştım:) İnternette biraz araşırdım, telefonu açıp kapatınca düzelenler var. Bence dosylar ve rehberi yedekleyin ve fabrika ayarşarına döndürün düzelecektir. Daha da olmazsa teknik servise götürmenizi tavsiye edeceğim. İyi günler.

 108. Nazlı Hancıoğlu

  durum çubuğuda açılmıyor yeni aldım anlamıyorum :S

 109. Telefonum normal internet paketiyle twitterda fotograf paylasmiyor sadece wifi oldugu zaman paylasiyor ne yapabilirim

  • Sanırım siz sadece wifi ile bağlanınca dosya yüklemeye izin vermişsiniz. Şu anda hatırlamıyorum ama 3g (data) ayarlarını kurcalayın…

 110. ben s3 alalı 1 hafta filan oluyo internete wlandan giriyorum interneten geri tuşuyla çıkıyorum ve ram dan siliyorum fakat wlanı kapatınca param gidiyo nedeni ne acaba ?

  • Bunun için operatörünüzü aramalısınız, avea, vodafon veya turkcell hangisiyse. Ayarlardan direk kapatın, internet sayfasının açık olması önemli değil. Önemli olan internet,n kapalı olup olmaması. Arka plan uygulamaları da interneti kullanabilir, güncelleme vs yaparlar…

 111. Merhaba.Bugün s3’üm neredeyse tamamını kaplayacak şekilde suya düştü.Anında bataryayı çıkardım ve bir telefoncuya götürüp en ince ayrıntısına kadar temizlettim.Fakat telefoncu ilerde dokunmatik arızalanabilir,bir kere su aldıysa artık bundan hayır gelmez biran önce satın gibi sözlerle beni korkuttu.Şuanda hoparlörden gelen ses haricinde ekran,kamera veya herhangi hiçbir şeyde zarar yok,her şey önceden olduğu gibi çalışıyor.Şuanda pirinçte de bekletiyorum.İleride ekranımda bir arıza olabilir mi? İçim bu konuda gerçekten çok huzursuz,daha alalı 3 ay olmuştu.

  • bu sabah pirince koyduktan sonra da ses sistemi de eskisi gibi.Buradakilerden farklı bir soru ama ben de her yerden bir yanıt arıyorum işte kusura bakmayın lütfen

  • Bence olabilir, hatta başka yerlerde de sorun çıkabilir. Su teknolojinin baş düşmanı sonuçta. Ama dert etmenin bir faydası yok, cihaz iyice kurumadan kesinlikle açmayın, umarım açmamışsınızdır.

 112. s3 ün kendi hafızasındaki fotoğrafları hafıza kartına nasıl aktarabilirim.

 113. kore malı galaxy s3 kullanyrm ama android marketten bişey indirdiğimde yeterli alan yok diyo
  ne yapmam gerekli ve şarzım hemen bitiyo yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

 114. galaxy s3 te başka bi telefona nasıl müzik gönderebilirim ?

 115. Merhaba .s3 mini bildirim sekmesi acilmaz oldu nasil aktif ederiz

 116. s3 teki ayarlara geçtikten sonra cihaz hakkında ki bölüme tıladıımda durum u seçtiğimizde ordaki çalışabilirlik süresi yazıyor o nedir bilen varsa cevap atabilirmi

 117. Ben telefondan nasil oldugunu bilmedigim bi sekilde numarami gizledim numarimi telefon ayarlarindan nasil gorunur yapabilirim

 118. şeniz melek

  lütfen yardım edin delirmek üzereyım telefonum yaklaşık bir aydır modemi mi gormuyor.daha once sorunsuz baglanıyordum.modemı açıp kapattım.olmadı,teknik destek aldım olmadı,fabrıka ayarlarına gerı dondum yıne olmadı.karsı komsumun modemını goruyor ve ondan gırıyorum ama benım modemı gormuyor.manuel ayarları nasıl yapabılırım denedım ama hata yapmış olabılırım sanırım.dhcp ve statık de denedım lütfen yardım yoksa bu telefonu yerim bu gidişle 😛

  • Sanırım modemin ayarlarını fabrika ayarlarına döndürdünüz, bunu yapmadıysanız yapın. Telefonu da fabrika ayarlarına döndürün.

   • şeniz melek

    az önce teknik destek ile bunu da yaptık modem resetlendı aklımı kaçırabılırım durum hala aynı :(

   • merhaba bende s3 kullaniyom soyle bi sorun olustu.Daha önce dinledigim müzikler cogunu dinleyemiyorum artik söyle bi yazı çıkıyor bu müzik desteklemiyor diye yaziyor biseyler yaptim olmuyor lutfen yardimci olurmusunuz teşekkürler

  • aynı sorun bende de oldu ben soyle cozdüm modem önunde siresiz baglantı saglayan dügmeye uzun süre basıı tuttum modem otomatık kendını sıfırladı ve modemı gordu sonra yenıden modem kurulu mu yaptım simdi hersey normal

 119. ishak öner

  Ya ben yeni galaxy aldım ve hafıza kartımdan müzik çalara müzik yükleyemiyorum ve hafıza karttan müziği nasıl arayan müziği yapabilirim lütfen çok acil cevap

 120. S3 mini kullanıyorum ana ekranda çapraz aşağı doğru inen bir ok var ve oyun açarken falan hep orda duruyor bastığımda da facebook twiter vb. kısayollar çıkıyor o oktan nasıl kurtulabilirim çok rahatsız oldum

 121. galaxy s4 kullanıyorum . telefonu fabrika ayarlarına geri döndürdükten sonra sim kartımda şebeke sorunu yasamaya basladım ımeı numaramda ıp adresinde herhangi bi problem yok nedenını bulamıyorum bi kaç kez tl i açıp kapama yaptım 5 dk kadar sebekem geldi sonra tekrar aynı sorun .. ne yapmam gerekk ?

 122. şeniz melek

  arkadaslar bu sorunu halleden var mı lutfen yardım edın samsung teknık destek de saglayıcı teknık destek de çare olamadı telefonu sıfırladım modem ı sıfırladım naptıysam olmadı.telefonum baska modemlerı gordugu için arıza kaydı da almıyorlar :(

 123. Hepsini bastan asagiya okudum ama ya gozumden kacti ya da cevamplar arasinda yok :) uc haftadir galaxy s3 kullaniyorum iki gundur sürekli “bellek yeterince dolu” yazisi cikiyor. Sayica fazla fotograf muzik vs sildim ancak değişen birsey olmadi. Yardimci olursaniz cok sevinirim…

  • Sorunu çözebildiniz mi? bende de aynı sorun var da. Yardımcı olabilirseniz sevinrim.

 124. merhaba, S3 mini kulanan arkadaşım arama kayıtlarına üsten ekran indirip bakıyoruz onu kapatmmış ama açamıyor nasıl açabiliriz?

 125. Telefonum whatsappı desteklemiyor neden??

  • Telefonunuzun markasınıda yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim, fakat telefonunuz android değilse WhatsApp’ı desteklemeyebilir. Yeni yeni destekleyen windows sistemleri çıkıyor.

 126. Telefonda orta tuşa bastıgım zaman en son girdiğim uygulmalar gelmiyor ve yukaridaki ( basıp asagiya indirdiğimiz ) yer yok olmuş. Nasıl düzelecek bunlar. O yüzden bildirimleri de göremiyorum.

 127. MURAT ÖZBUDAK

  İYİ GÜNLER S3 TELEFON KULLANMAKTAYIM 2 YIRDIR BİRKAÇ BORSA PROGRAMI YUKLU DAHA ÖNCE FİYAT ALARMI KURDUGUMDA HİSSE BEKLENEN RAKAMA GELDIGINDE ALARM VERIYORDU ARTIK GELMIYOR HICBIR SEKILDE COZEMEDIM YARDIM EDEBILECEK BIR ARKADAS VARMI ACABA

 128. serkan yldrm

  Telefonum s4 ama anlamadııgım birsey oldu kulaklık takılı olmadıgı halde sag üst köşede kulaklık işareti var bunu nasıl kaldıra bilirm yardımcı olun lütfen

  • kulaklığı takıp çıkardıktan sonra bazen o simge orda kalabiliyor. Telefonu açıp kapamayı deneyin, bende işe yarıyor.

 129. bende s3 kullanıyorum tarayıcıya gırdıgımde farklı oturum acılıyor yazısı geliyor sureklı kaldırmanın bır yolu varmı acaba

 130. s3 de açık olan gmail hesabını nasıl kapatabilirim ?

 131. Arkadaşlar S3 te duvar kağıdı yapmak istediğim bi resmi kırpmam gerektiğinde normalde dikdörtgen bi kırpma alanı vermesi gerekiyorsa şimdi kare bi kırpma alanı vermeye başladı ben bunu nasıl değiştircem offffff nolur cevap? 😐

 132. yurtdışından s3 aldım, üzerindeki imei ile kayıt işlemini de yaptırdım. (BTK sitesinde geçici olarak kayıt altına alınmıştır yazıyor). Benim derdim şebekeye bağlanmada oluyor. 1 gün bağlanıyor sorunsuz çalışıyor , ertesi gün bağlantı yok. ne telefon edebiliyorum, ne de mesajlar geliyor. Bu sebeple eş kart yaptırdım. S3 çalışmayınca onu kapatıp diğer telefonumu açıyorum, konuşmalarımı da, mesajlarımı da oradan alıp-gönderebiliyorum ancak. misal bu sabah S3 şebekeye bağlanamadı, öbürünü açtım. S3 az evvel bağlandı ama ne zamana kadar bilmiyorum. BTK tam kayıt altına aldığında bu sorun geçer mi? Telefon arızalı mı ? IMEI kopyalanmış mı ? nedir benim derdim ?

 133. Geçen gün resim indiriyodum durdurdum başka bişe infiremdim napmalıyım yardımcı olun

 134. benim telefonum galaxy s3 uçuş modu açık ayarlara giriyorum ayarlarda uçuş modu yok uçuş modunu bulmam için ne yapmam lazım ???????

 135. veri kurtarma sorusunda verdiğiniz adımlar benim s3 telefonda yok acaba güncellemeyle alakalı olabilir mi? resimlerimi silmiştim yanlışlıkla ama bilgisayar ne yaptıysam usb olarak tanımadı beni yardımcı olursanız sevinirim.

 136. resulova shelale

  Az once video cekdim sonra bashka bir klasore tasidim simdi video acilmiyor ne yapa bilirim?

 137. Galaksi s3 mini menüyü gezerken ingilizce konuşma çıkıyor birden sürekli bunu nasıl engelleyebilir im

 138. merhaba,
  s3 rehberim kendi kendine siliniyor.1500 kişiden kimse kalmadı. whatsappt a isimleri ile kayıtlı olan kişilerin sadece numaraları gözüküyor. problem nedir nasıl çözebiliriz. görüntüleme sorunu değil. virüs taraması yaptım o da değil?

 139. Mrb Gecmiş internet adreslerini silemiyorum sekmeden kaldır diyorum ama yine qeliyo yardımcı olun lütfen :-(

 140. galaxy s3 minide yeniden baslat deyınce resim müzik vb silinirmi

 141. slm bende s3 var örneğn menüye giriyorum geri tuşu titreşimi çalışmıyor bu sadece benm telde olan bişey midir yoksa bütn s3 lerde böyle midr yapacağınız yorum içn şimdiden çok tşkler mesut

 142. s3 ten yatığım facebook paylaşımlarımda konum belirtmiyor hatta mobilden gönderildi diye bile yazmıyor nasıl düzeltirim bunu

 143. s3 deki müzik çalarda resimler gözüküyor bunu nasıl kapabiliriz

 144. meraba ben s3 kullanıyorum ve resım atmak ıstıyorum pcye fakat resımlerın tek tek uzerıne tıklayıp ac dedıgımde gorebılıyorum resımlerı dıger turlu gorunmuyolar neden boyle yardımcı olabılırmsınız nasıl duzeltebılırım ? ve cogu resım hıc acılmıyo yanıt vermıyo dııp hata verıyo yardımcı olursanız sevınırm

 145. Telefonum s4 . Telefonda bugun ekren kılıdı kıtlendı ve fabrıka ayarlarına donmek zorunda kaldım. Fabrıka ayarlarına dondurdu. Bu seferde sebekede sorun oldu. Sım kartımı okuyor. Pın kodunu falan ıstıyor rehbere falanda gırıyor ama ne mesaj gonderebılıyorum. Ne de mesajlar bana gelıyor. Aramada yapamıyorum. Benı arayanlarda bana ulasamıyorumm. Ne yapmalıyım ya bu sorundan sonra telefonu ne kadar kapalı tuttuysamda kac kere fabrıka ayarlarına donduysemde fayda etmedı :( ayrıca hattımı baska telefonda rahatca kullanabılıyorum. Ne yapmam gerekıyoorr lutfenn acıll

 146. Lutfenn acıl cevap verın bu sorunla karsılasan varsa . Sımdıden tesekkur ederım

 147. firat carboga

  Oncelikle selamin aleykum kolay gelsin s3 kullaniyorum telefonumun tus seslerini komple kapattim gerek duymuyorum yanliz acarken bir uyari sesi tarzi ses geliyor bazen konusurken video izlerken vegezinirkendeayni sesialiyorum rahatsiz ediyor cevap yazarsaniz sevinirim simdiden tesekkurler. Tekrar kolay gelsin.

 148. konuşma yaparken flaş yanıyo açık kalıyo aramayı sonlandırana kadar bu sorunu çözmeme yardımcı ola bilecek yok mu

 149. telefonumdan birini aradığımda sonradan telefon numarası kayboluyor nasıl düzeltebilirim???

 150. S3 kullanıyorum ve yapım numarası modunu etkin hale getirdim yanlşıkla nasıl düzeltebilirim veya bu telefonumabi zarar verirmi?

 151. 39 . Sorunun cevabı halen yokmu varsa bilen yardımcı olabilir mi?

 152. ege deniz

  abi s3e 4.3 yazılım güncelleştrme attım ekran kapalıyken müzik açıorm telefonda acayip bir kasma var ve home tuşuna basılınca 2 saat açılmıo acil yardım abiler….

 153. samsung galaxy s3 i9305 aldim yurtdisindan ve 3g sorunu var nasıl düzeltebilirim ????
  ayrıca düzeltmeye çalışırken telefonda Türkçe dilini sildim nasıl düzeltebilrim???

 154. Whatsaptan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor nasıl yapabilirim ?

 155. telefonum s3 ve muzk dınlerken kendı kendıne sesını kısıyor ne yapmam gerek ?

 156. Bende S3 mini var 6 ay önce aldım ve sorun bugün oldu mobil veri ile heryere girebiliyorum ama wifi hızımın 10 gb olmasına rağmen telefon facebookun bildirimlerini en az 5 dakikada açıyor sorun nedir ?

 157. WhatsApp’ tan gelen görüntüleri nasıl bilgisayarıma aktarabilirim. Kies’te görünmüyor WS’dan gelenler.

 158. Merhaba
  ben whatsapp konuşmalarımı gmailime kaydettim ama txt dosyası olarak kaydediyor ve açılmıyor bu sorunla ilgili bilginiz var mı ?

 159. Merhaba s3 kullanıyorum 2gb internet yaptım ama sadece twittera girebiliyorum video ve whatsappdab mesaj alamıyorum nr yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun.

 160. Ekran kararinca secili fotoğraf yok yaziyor bu ne anlama gelir

 161. Sarz cok cabuk doluyor ve cok cabuk bitiyor sorun bataryada mi

 162. S3 mini kullanıyorum telefon mobil veriye girdiği an kapanıyor ne yapabilirim?

 163. Ben gogle hesapi acmak istiyorum ve herseyi dolduruyorum ama
  Eposta ismini kabul etmiyor bunun icin ne yyapmaliyim

 164. kadir metin

  benim telefonum s3 mini facebook uygulamasını indirdin uygulamaya girerken (facebook katara işlemi durduruldu diyor)neden?

 165. muhammet can

  telefonum gelen aramaları kendi kendine açıyor telefonum galexs es 3

 166. Merhabalar. Benim sorunum galaxy s3 minide fabrika ayarlarına geri döndükten sonra silinen oyunlarımı veya indirdiğim diğer uygulamaları tekrar indirmeye kalkıştığımda yüklendi demesi fakat kesinlikle telefonda gözükmemesidir. Zaten mevcut dediği için inmiyor ama telefonumda yok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim Teşekkürler :)

 167. Abi selamun aleykum bende s3 var indirdigim muziklerde kotu kotu fotograflar var nasil duzeltebilirim simdiden tesekkurler

 168. yaaww arkadaş bu tlf wifi çalışmıyo yetmezmiş gibi hattaki rehberi nasıl tlf taşıyacam resim bile koyamıyom ben bi yardım edin bana allah aşkına

 169. Facebookta olan eski bi fotografimi tekrar profil resmi yapma istedigimde begeniler gidiyor. 0’dan basliyor acaba bunun bi cozumu yokmudur

 170. Rehberden bir numarayı silmedi gizledi yanlış numarayı gizlemiş nasıl geri getirebilirim..

 171. S3 mini Telefonum var ve indirdigim hic bir uygulama telefonda gozukmuyor ne yapmak gerekir

 172. S³mini kullaniyorum mesajlarin her bir karesini kilitlemek degild tumuyle msji kayit etmek istiyrum acaba olurmu

 173. s3 de system klasörünü nasıl bulabilirim

 174. Yukardan aşagıya çektigimiz bildirim paneli artk indiremiyorum nasıl düzelir acaba ?

 175. S 3 minide kendim attığım bir müziği zil sesi olarak kaydetmiştim ama şimdi onu cihaz zil seslerinin olduğu yerden kaldırmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

 176. Samsung galaxy s3 gelen bildirimleri kilit ekraninda nasil gorebilirim ?

 177. Menude dolasirken kadinin biri ingilizce konuşuyor bunu nasıl kapatirim kesin sonuc lazim yoksa bu kadini ….

 178. s3 minim var . Sanirim kuzen ayarlardan biseylere girmis ve degistirmis . Kilit ekraninda bildirim cikiyor nerden duzeltebilirim ?

 179. Samsung galaxy S3 de dosya yada galeriden fotoğraf açarken iki program karşımıza çıkıyor ve birini seçerek onla acmamizi istiyor. Pdf dosyası açarken polaris adli programı seçerek herzaman secenegini seçtim ve şimdi onu geri almak istiyorum. Ne yapabilirim?

 180. Telefonun S3 Neo ama kamerada tekli çekimlerde sıkıntı yaşıyorum ama sadece ön kamerada nasıl giderebilirim ?

 181. Merhaba çok tedirginim telefonda arka planda tuş takımı görüküyor ne yapmam lazım ?

 182. beyler geçmişi kilitlemek içinn nee yapmalıyızzzz herkez geçmişime girriyorrrrrr

 183. Fazıl Özer

  Merhabalar,
  Çok güzel bir bilgileri paylaşma ortamı emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Benim de bir sorum var, cevaplarsanız sevinirim.
  Samsung galaxy 3 ile WhatsApp ile konuşmayı yazıya çevirerek haberleşmek mümkün mü bunun için Cep telefonuma hangi programı yüklemeliyim? Şimdiden teşekkürler.

Bir Cevap Yazın