Biraz bekleyiniz. …

S33

-Samsung Galaxy  Sorulan Tüm Soruların Çözümü (SSS)

Aradığınızı bulabilmek için CTRL+F yapıp arama yapınız.

Sayfanın altında birçok ziyaretçi sorusu içinde sizin cevabınız olabilir.

Samsung S3 Özellikleri ve Detaylı İnceleme için ise Tıklayın

 Almadan önce kontrol edilecek şeyler (Almadan önce bakılamıyorsa aldıktan sonra bakılabilir )

*#0*# kodunu tuşlayarak LCD TEST menüsü altında;

-red-green-blue-Receiver(White)-vibration(Black)-dimming-megacam-sensor-touch-sleepmode-SPEAKER-Sub Key-Front raycam    her birini tek tek sırayla deneyin

Genel Sorular

1- İlk kez bir Android cihaz kullanıyorum. Android hakkında pek çok terimi bilmiyorum. Belli başlı terimler nelerdir?

El-cevap : İlk defa Android işletim sistemli bir telefon aldınız ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Rom, Root, Custom Rom gibi terimler kafanızı karıştırıyor. Önce hangisini yapacağınızı, hangisinin ne işe yaradığını, nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman bu rehberi baştan sona doğru dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

Eğer telefonu yeni aldıysanız arayüze alışıncaya kadar içindeki varolan firmware ve uygulamaları kurcalayın, bozun, silin yükleyin. Nasılsa sonunda firmware yükleyeceksiniz ve içindekiler silinecek. Öncelikle telefonunuzun içindeki versiyonu öğrenmelisiniz. Ayarlar/Hakkında kısmında Buildnumber/Yapım Numarası bölümünde yazan I9100XXKG1 şeklindeki kod sizin versiyonunuzdur.

Öte yandan ROM, Kernel, ROOT bölümünde Terimler sözlüğümüz bulunmaktadır. Orayı lütfen okuyun.

2- Galaxy S3’ü USB depolama moduna kısa yoldan nasıl alabilirim? 

El-cevap: Telefonunuzu USB ile direk bilgisayara bağlayın, en üstteki bildirimler barını aşağı doğru çekin, depolama birimi uyarısı göreceksiniz tıklayın, usb depolama birimini açın yazısına tıklayın.

3- Galaxy S3’te tethering (internet paylaşımı) nasıl kullanabilirim? 

El-cevap: Ayarlar > Kablosuz özelliği ve ağlar > Taşınabilir wi-fi alanı bölümden kullanabilirsiniz.

4- GLONASS gps nedir? 

El-cevap: İlk defa S3’te kullanılan ve uydulara çok kısa sürede bağlanmayı sağlayan bir GPS teknolojisidir. S3, piyasadaki en iyi GPS performansına sahip telefondur.

5- Galaxy S3’te neden 1 GB RAM’ in tamamını göremiyorum? 

El-cevap: Bir kısmı GPU’ya sunulur ve Görev Yöneticisinde gözükmez.

6- Google Müzik oynatıcısı nerede? 

El-cevap: Google müzik oynatıcısı stok romlarda yüklü gelmez. Bunun yerinde TouchWiz’ in yani telefonun kendi oynatıcısı bulunur. Google müzik oynatıcısına Android Market’ ten ulaşabilirsiniz.

7- Galaxy S3’te Kurtarma’ ya giriş şifrem nedir? 

El-cevap: Ekran kilidi şifreniz ile aynıdır.

8- Hafıza 16 GB deniyor ama o kadar gözükmüyor? 

El-cevap: Telefonunuz 500 MB alanı sistem yazılımları için kullanır. 2 GB civarında bir alanı da uygulamalarınız ve onların veri depolamaları için kullanır. Eksiklik bundan kaynaklıdır.

9- Galaxy S3’te kamera sesini nasıl kapatabilirim? 

El-cevap: Eğer root yetkiniz var ise system/media/audio/ui klasöründeki shutter sound dosyasının uzantısını .ogg.bak olarak değiştirin. Ses çıkmayacaktır.

10- Galaxy S3’te Orijinal ekran kilidi resmini nasıl değiştirebilirim? 

El-cevap: Normal arkaplan olarak seçin, resim olarak kaydedin, ekrankilidi arka planı olarak seçin.

11- S3’te kronik sorun var mıdır? 

El-cevap: Hayır herhangi bir kronik sorun yoktur.

12- Galaxy S3′ ye takılacak en büyük hafıza kartı ne kadar olabilir? 

El-cevap: 64 GB. Hafıza kartı alırken class numaralarına dikkat edin. Class numaraları 2,4,6,8 ve 10 şeklinde sıralanır. Class 10 en iyisidir. Fakat class derecelendirmesi her markada aynı ölçüde olmuyor. Örneğin Sandisk class 2 bir kart Kingston class 4 bir karttan daha iyi.

13- 3G mi yoksa Wi-fi mi daha az pil tüketir? 

El-cevap: Wifi ağı, mobil ağa göre daha az pil sarfiyatı yapar. Bu yüzden ev iş gibi sürekli wifi bulunan mekanlarda, wifi açarsak arka plan senkronizasyonlar dahil her türlü data transferini wifi üzerinden yapacaktır ve bize daha az pil tükettirecektir.

14- Bu telefona oyun/program nasıl yüklenir? Ve Android Market’teki ücretli uygulamaları indirebilmek için ne yapılmalıdır? Oyunu indirdim hala benden dosya indirmemi istiyor? SD kart dosyaları içeren oyunlar/uygulamalar nasıl yüklenir? 

El-cevap: Android Market’te çeşitli uygulamalar ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bir Google hesabı alarak indirmeye başlayabilirsiniz.

Marketteki ücretli uygulamaları indirebilmek için Black Market ve Applanet adlı market programlarını yüklemeniz yeterlidir.

Bazı oyunlar beraberinde SD kart dosyaları da bulundurur. Özellikle Gameloft oyunları. Genelde boyutu düşük bir apk dosyası bulunur. Bu apk dosyası internette aratılıp bulunur. Telefona kopyalanır. Ve telefon üzerinden apk dosyası telefona kurulursa oyun/program yüklenmiş olur. Oyunu açtığınızda sizden yüksek boyutlu veri indirmek için izin isteyecektir. Wi-fi ile indirdikten sonra oyununuz açılacaktır. Eğer telefondan indirme şansınız yoksa ilgili oyunun SD kart dosyalarını bilgisayarda internette aratıp bulun. Ve bunu telefona gereken yere kopyalayın. Bu SD dosyalarını istediğiniz yere kopyalayamazsınız. Dosyaları indirdiğiniz yerde nereye kopyalamanız gerektiği yazar. Bu işlemden sonra oyununuz açılacaktır. Gameloft oyunları için varsayılan dosya yolu sd/games/gameloft dur.

15- Telefondaki medya içeriğini DLNA destekli TV’mde nasıl izleyebilirim? 

El-cevap: Öncelikle telefonunuz ve TV’niz aynı Wi-fi ağına bağlı olsun. Telefonunuzdan Allshare uygulamasını açın. Otomatik olarak arama yapacaktır. TV’niz listede çıktığında tıklayın. TV’nizde bir uyarı çıkacak. Cihazın bağlanmasına izin verdikten sonra medya içeriğini kontrol edebilirsiniz. Bu özellik bazı TV’lerde DLNA olsa bile çalışmayabiliyor. DLNA destekli ve Allshare özellikli bir Samsung TV’niz varsa kesin sonuç alırsınız. Görüntüde asla bir takılma,atlama olmuyor. Öte yandan TV’nize bir DLNA kablosu alarak ta bu özelliği kullanabilirsiniz. Veya HDMI kablosu satın alarak kabloyla izleyebilirsiniz.

16- GPS bağlanmıyor ya da geç bağlanıyor? 

El-cevap: İlk bağlantı açık havada 5dk kadar sürebiliyor, daha sonraki bağlantılar bu kadar zaman almıyor. Bazı kullanıcılar evin içinde de bağlanmaya çalışıyor, bundan dolayı da sorun yaşıyorlar, zira gps gsm mantığında bir antenden sinyal alarak değil, direk gökyüzüdeki uyduyu görerek çalışıyor. Bunun için de kapalı mekanlarda en azından cam kenarlarında deneme yapalım.

17- GPS bağlantı hızını nasıl artırabilirim? 

El-cevap: Öncelikle cihazın rootlu olması gerekiyor. Daha sonra root explorer programını kurup gerekli izinleri vererek etc klasörünün içindeki gps.config dosyasına uzun basıyoruz burada Open With seçerek açılan listeden Text Editor seçiyoruz. Karşınıza 9-10 satırlık text çıkacak.
En üst satırdaki
NTP_SERVER=buraya.pool.ntp.org
bölümünde buraya yazdığım kısmı silip sadece tr yazıyoruz. Yani NTP_SERVER=tr.pool.ntp.org olacak.
Daha sonra kaydet sorusuna evet deyip çıkacaksınız bu kadar.

NOT: Yazıyı değiştirip kaydetmede sorun yaşayanlar CF Root programının sağ üst köşesindeki “Mount R/W” ayarlarını değiştirerek denesinler.

18- Telefonumla Samsung marka Wi-fi destekli televizyonumu kumanda edebilmek yani telefonu kumanda olarak kullanabilmek istiyorum. Nasıl yaparım? 

El-cevap: Marketten Samsung Remote adlı uygulamayı indirin. TV ve telefonun aynı ağa bağlı olduğundan emin olun. Programı açın. Refresh’e basın. TV’nizi bulacak. Dokunun. Sonra TV ekranında bir uyarı belirecek. İzin ver diyin. Bir kere izin verdikten sonra tekrar tekrar sormayacaktır. Ve telefonunuzu artık kumands olarak kullanabilirsiniz. Şu kadar söyleyeyim kesinlikle ama kesinlikle TV’nin kendi kumandasını kullanmamaya başlayacaksınız. Samsung Remote’un o kadar göze hoş gözüken görsel bir tasarımı, kullanışlılığı ve fonksiyonları var ki şaşırıp kalacaksınız.

19- OTG nedir? Nasıl kullanılır? Bu telefona harici harddisk, USB, gamepad bağlanabilir mi?

El-cevap: OTG telefonunuza harici harddisk, flash disk USB bağlayabilmenizi ve içeriğini görebilmenizi sağlar. İşte bu telefonu diğerlerinden ayıran önemli özelliklerden biridir. Bir seyahatte yanınıza alın harddiskinizi takın telefona ve müziğinizin, videolarınızın keyfini çıkarın kullanmak için bir aparat alınması gerekir. Bu konudan aparatı alabilirsiniz. http://forum.donanimhaber.com/m_50035827/tm.htm

Bir de örnek videolar verelim.

20- Bu telefona OTG ile klavye, mouse, harici harddisk, USB bağlanabilir mi?

El-cevap: OTG ile telefonunuza klavye, mouse bağlayabilirsiniz. Evet doğru okudunuz.

21- Ad-Hoc,Hot spot ağlara nasıl bağlanabilirim? 

El-cevap:

Kablosuz Ağ arabirim çalışma modları
Kablosuz ağ adaptörleri kullandıkları sürücüye ve yapacağı işleve bağlı olarak dört farklı modda çalışabilir. Bunlar: Managed, Master(hostap), Ad-hoc ve Monitor mod.
Master Mod: Etraftaki kablosuz ağ istemcilerine hizmet vermek için kullanılan mod. Erişim noktası olarak adlandırılan cihazlarda kablosuz ağ adaptörleri bu modda çalışır.
Managed Mod: Bir erişim noktasına bağlanarak hizmet alan istemcinin bulunduğu mod.
Ad-Hoc Mod: Arada bir AP olmaksızın kablosuz istemcilerin haberleşmesi için kullanılan mod.
Monitor Mod: Herhangi bir kablosuz ağa bağlanmadan pasif olarak ilgili kanaldaki tüm trafiğin izlenmesine olanak sağlayan mod. Kablosuz ağlarda gücenlik konusunda sık sık kullanılan bir moddur.

sorumluluk size aittir.

root explorer ile telefonumuza giriş yapıyoruz.
” /data/misc/wifi/ ” içerisindeki wpa_supplicant.conf dosyasının üzerine tıklayıp uzunca tutup açılan menüde txt editor de açıyoruz.
—————————————————–
ctrl_interface=/data/misc/wpa_supplicant
ctrl_interface_group=1000
update_config=1
eapol_version=2
ap_scan=2
fast_reauth=1
WiFiAdHoc=1

network={
ssid=”Bağlantı adını”
scan_ssid=1
key_mgmt=NONE
wep_key0= “varsa şifre yoksa bu satırı silin”
mode=1
priority=1

}
———————————————————-
yazıyoruz ve menu tuşuna basıp kaydedip çıkıyoruz artık wifi ile Ad-Hoc(IBSS) bağlantımıza bağlanabiliriz.

Gerekli program ve dosyaları toplu halde sawgent tarafından ziplenmiştir:
“http://www.dosya.tc/server2/pjyvmC/Ad-Hoctools.rar.html”

22- Cihazımda apk ve ayarların yani herşeyin yedeğini almak istiyorum ne yapmam lazım? 

El-cevap: Öncelikle cihazın rootlu olması lazım. Titanium Backup Pro programını kurduktan sonra gerekli izinleri vererek programın ana ekranında sol tık yapıp “Toplu İşler” seçilecek, Tüm kull.Öğelerini ve sistem verilerini yedekle tıklanıp çalıştırılacak. Geri yükleme ise aynen yine toplu işlerdeki geri yükleme butonu ile yapılacak.
NOT: Bu işlemi farklı romlar arasında uygulayabilirsiniz.

Ayrıca sadece istediğiniz programların yedeğini alma şansınız da var.

23- CWM Recovery ile nasıl yedek alırım? Titanium Backup ile yedek nasıl alırım ve yedeği nasıl geri yüklerim? 

El-cevap: 

CWM Recovery için : 

Öncelikle fw uygun CVM kuracaksınız. Daha sonra programın menüsünden Clockworkmod seçip ok diyorsunuz. Cihaz otomatik olarak recovery modda açılacaktır. Cihaz açıldığında ses tuşları yardımıyla Backup and restore adımına gelip backup seçiyoruz ve yedekleme işlemi başlıyor. Geri yükleme işlemi ise yine aynı şekilde olacak sadece backup and restore adımına geldiğimizde bu kez restore diyecez. Eski yedeğimizi bulup yüklüyoruz.

NOT: Bu işlemi farklı romlar arasında yapamazsınız. Çünkü program pc deki Ghost la aynı işi yapıyor ve doğal olarak o anki kullandığınız Rom

dosyalarınıda yedekliyor.

Titanium Backup için

24- Hangi işlemlerde verilerimi kaybederim? 

El-cevap: Wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinir.
Non-wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinmez.
Cihazı Kies ile veya Wi-fi ile güncelleştirdiğinizde silinmez.

Kernel yüklemelerinde verileriniz silinmez.

Cihazın IMEI numarasını da içeren bir kod vardı tam hatırlayamadım(hatırlayan ekleyebilir:). Onunla IMEI bölge değiştirirseniz tüm verileriniz silinir.

Farklı kurulumlar arasında kendi verilerinizi silmeden, eski uygulama artıklarında kurtulup temiz bir yükleme yapmak isterseniz cihazı recovery modda başlatıp “wipe cache partition” adımını uygulamanız gerekir. Bu işlem kişisel verilerinizi silmez.

25- Uygulamalar kısmında klasör oluşturuyorum ve uygulamarı bu klasörlere yerleştiriyorum. Cihazı yeniden başlattığımda klasörler var ama içleri boşalmış herşey eski yerine dağılmış neden? 

El-cevap: Tamamen kullandığınız Firmware sürümü ile ilgili. 2.3.6 ve 2.3.5 in bazı sürümlerinde bu sorun var. Mesela 2.3.5 KI3 te bu sorun yok rahatlıkla klasörleme yapabilirsiniz. Ben firmware değiştirmek istemiyorum derseniz bu işi layığıyla yapan “Folder Editor” programını kullanabilirsiniz.

26- IMEI numarası değiştirilmiş bir Galaxy S3’e yüklenebilecek herhangi bir resmi ya da custom rom değiştirilen IMEI numarasını eski haline çevirebilir mi? 

El-cevap: Değiştirmez.

27- Telefonumun ses yüksekliğini artırabilir miyim? 

El-cevap: Evet.

yesilcin.com dan alıntıdır. @ online1’e teşekkür ederim.

Bu numarayı tuşlayıp arayın *#*#197328640#*#*
service mode menu gelir
[5] AUDIO
[1] (VOICE CALL)
[1] HANDSET
[1] Volume
[1] SRC Speech RX Volume
[5] 5_lvl : 87
menu ya basın (soldaki)
0 ve 100, arası bir değer seçin.
100 en sesli seçenektir.
OK deyip çıkın.

Menu ye basın ve geriyi seçin.
Bu menuden aynı zamanda bluetooth sesi, kulaklık sesi, video arama seslerinide artırabilirsiniz.

Not: Bu ayarlar kalıcı değildir. Telefonu kapadığınızda eski haline döner.

28- Telefonumda 3g ve edge açık olmasına rağmen aktif olmuyorlar. Nasıl düzeltebilirim? 

El-cevap: Sırası ile; Ayarlar – Kablosuz ve ağ – Mobil ağlar – Erişim noktası adları – sol seçim tuşu – varsayılana sıfırla.

29- Telefonumun altinda yer alan dokunmatik tuslarin isigi yanmiyor. Nasil acarim? Veya isigin surekli acik kalmasini nasil ayarlarim ? 

El-cevap: Ayarlar / Ekran / Tuş kilidi ışığı süresi.

30- Arka planda çalışan uygulamaları nasıl yönetirim? 

El-cevap: http://yesilcin.com/autostarts-t1515.0.html

Veya Root varsa, Optimize Tool Box bu konuda en iyisidir, nam-ı diğer İsviçre çakısıdır. Yesilcin de mevcut.

31- Telefonu Kies e nasil baglarim. 

El-cevap: Bilgisayarda Kies acikken ve telefon ev ekranindayken hicbir ayar menusune girmeden bilgisayara baglayin. Kendi kendine Kies e baglanacaktir. USB Debugging kismina girmenize gerek yok.

32- BT kulaklık aldım fakat çalışmıyor. 

El-cevap: CallRecorder adlı programı kaldırın.

33- iGO tam ekran olmuyor? 

El-cevap: http://yesilcin.com/android-icin-igo-primo-967235654-tts-mayis-2012-tum-cozunurlukler-icin-t9522.0.html

34- İnternetten indirip te telefona attığım programlar yüklenmiyor.Sadece Market’ten indirdiklerim kuruluyor. 

El-cevap: Ayarlar-Uygulamalar-Bilinmeyen kaynakalrdan gelen uygulamaların yüklenmesine izin ver.Tikleyin.

35- Samsung Apps’e Wi-fi ile bağlanmıyor mu? 

El-cevap: Hayır bağlanmıyor.

36- Fotoğraflarda aşırı beyaz patlaması oluyor 

El-cevap: Pozlama değerini düşürün.

36- Set-CPU nasıl kullanılır? 

El-cevap: Telefon Root’lu olmalıdır.

Video @ norton772’ye aittir.Bizzat kendisi sizler için çekmiştir.

37- Bir mesajı aynı anda en fazla 10 kişiye gönderebiliyorum. Bu sayı artırılamaz mı ? 

El-cevap: Hayır artırılamaz. Ancak Go SMS Pro adlı programla yapabilirsiniz.

38- S2’deki düşük özelliklere sahip G modeli olayı S3’te de var mıdır?? 

El-cevap: Hayır yok.

39- İnternette birşeye tıklıyorum ama telefon 3g de kalıyor sonra h +- oluyor tekrar 3g oluyor ve sonra giriyor takdir edersiniz ki bu da eziyet oluyor. 

El-cevap: Şu anda bir çözümü yok.

40- Google Play Store’dan kredi kartıyla aldığımız paralı uygulamalar telefonu formatladıktan sonra tekrar yüklenebiliyor mu? Tekrar para vermek gerekiyor mu? 

El-cevap: Formattan sonra Store’dan Seçenekler Uygulamalarım ı açarsınız ve para vermeden tekrar yükleyebilirsiniz.

41- Müzik çalarımda şarkılar karışık çalıyor. Nasıl kapatırım? ( @ rivalboss’a teşekkürler. ) 

El-cevap: Albüm kapağının sol alt köşesinde birbirine geçmiş iki ok işareti varki bunlar shuffle ı temsil eder buradan shuffle ı devre dışı bırakırsanız şarkılar sırayla çalmaya başlar.

42- Mkv formatlı videolarda ses gelmemesi problemi yaşayanlar? ( @ Twilight Darkness’a teşekkürler. ) 

El-cevap: Bu sorunu görüntü kalitesinden ödün vermeden sadece sesin formatı değiştirerek düzeltebiliriz.Ses formatını AC3 e çevirecez.
sizin için gerekli dosyları tek klasöre topladım hiçbir kurulum yapmadan direk çevirebileceksiniz.Rar dosyanını indirip
resimdeki adımları takip etmeniz yeterli .

http://www.mediafire.com/?6s9y35f4s4ceq84

43- Ana ekranda en alttaki sabit 4 uygulamayı değiştirebiliyor muyuz, nasıl? 

El-cevap: Evet değiştirilebiliyor. Bunun için uygulamalara girip, sol dokunmatik tuş ile düzenleyi seçip, eklemek istediğimiz uygulamayı sürükleyerek değiştirmek istediğimiz uygulamanın üzerine bırakmak yeterli. Böylece ikisi yer degişmiş olacak.

44- O anda ekranda olan görüntü yani ScreenShot nasıl alınır? 

El-cevap: Aynı anda home ve güç tuşuna yarım saniye basılı tutmak yeterli.
Veya elinizin dış keskin tarafıyla ekranda belli bir köşeden öteki köşeye kaydırma yapabilirsiniz.

45- Telefon rehberimi Gmail hesabıma nasıl yedeklerim? 

El-cevap: Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Hesapları Yönet başlığında bulunan mail adresinize tıklayıp açılan ekranda Şimdi senk et derseniz Rehber, Mail ve Takvim verilerinizi hesabınıza yedeklemiş olursunuz. Pc den rehberinize ulaşmanız için Gmail giriş yaptığınzda gelen kutusu sayfasının sol üstünde yer alan POSTA başlığına tıklayıp Rehber i seçmeniz yeterli.
NOT: Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Otomatik senkr işaretlerseniz telefonda rehberinize kaydettiğiniz veya sildiğiniz veriler ilk internet bağlantısı kurduğunuzda Gmail hesabınızla eşitlenecektir. Ama Otomatik senkr seçeneğinin pil kullanımını arttırdığını unutmayın.

46- Uygulamalar listesinde ızgara görünümündeyken, var olan uygulamaları nasıl harf sırasına göre düzenleyebiliriz? 

El-cevap: Ana ekrandan uygulamaların olduğu ekrana geçilir . Sol alttaki tuşa basılır. Çıkan menüden simge sırala ile sıralama yaptırılabilir.

47- 3G’yi kısa yoldan nasıl açarım? 

El-cevap: Güç düğmesi basılı tutulur Veri ağı modu Etkin’leştirilir. Ekranda 3G veya H+ yazısınını görürseniz 3G açılmış demektir.

Veya bildirimler barı aşağı çekilir. Veri ağı seçilir.

48- Telefondaki gizli menü kodları nelerdir?

El-cevap: Hepsi çalışmayabilir.

*#1234# = Firmware Version.
*#2222# = H/W Version.
*#8999*8376263# = All Versions Together.
*#8999*8378# = Test Menu.
*#4777*8665# = GPSR Tool.
*#8999*523# = LCD Brightness.
*#8999*377# = Error Menu.
*#8999*327# = EEP Menu.

Çok uzun o yüzden devamı için tıklayın...

49- Fotoğraflarda yüzlerin etrafında sarı karecikler çıkıyor, nasıl kapatılır?? 

El-cevap: Fotoğraf açıkken Seçenekler tuşuna basılıp Yüz imi-> Kapalı yapılır.

50- Oyunları hafıza kartına kurabilir miyiz veya oyunların data dosyalarını SD karta yükleyebilir miyiz? 

El-cevap: Directory Bind adlı uygulamayla yapabilirsiniz. Ancak Directory Bind programların % 90’ında işe yaramamaktadır. S3 kullandığı bellek yönetim sistemi nedeniyle buna izin vermez.

Bazı programlar kendi kendine kafıza kartına kurulabilir.

51- Telefonumu güncelledikten sonra hat kesildi şebekeye bağlanmıyor. Ne halt yiyeceğim ben şimdi? Yurtdışından S3 aldım. Sorun olur mu? 

El-cevap: Almadan önce cihazı aldığınız satıcıyı adam akıllı sorguya çekip bilgi alsaydınız böyle olmazdı. Adam size IMEI klonlu cihaz satmış. Şu linke bakın. http://yesilcin.com/galaxy-s3-custom-rom-yukledikten-sonra-sebeke-bir-daha-gelmedi-t9360.0.html

52- Cihazda SIM kart kullanmak için SIM kartı kestirmek mi gerek? 

El-cevap: Evet. S3 Micro SIM kullanır.

53- Sesli mesaj özelliğini nasıl kullanırız? Konuşarak mesaj yazmak istiyorum. 

El-cevap: İnternete bağlı olmanız gerekir. Ayrıca ayarlar simgesine (çıkrık şeklinde) basılı tutup mikrofonu açmalısınız.

54- Kilit ekranındaki hava durumu, Yahoo News gibi şeyleri nasıl kaldırabilirim? 

El-cevap: Ayarlar/Güvenlik/Kilit ekranı seçenekleri/Kısayollar

55- Kamerada sesli çekim modunu nasıl aktif ederiz? 

El-cevap: Uygulamalar / Ayarlar / Dil ve Giriş /Uygulamalar İçin Ses Komutları menüsünden Gelen aramalar – alarm – kamera ve müzik çaları aktif edip daha sonra bunları sesle kontrol edebiliyorsunuz.

56- Video çekerken aynı zamanda fotoğraf çekmek için gerekli buton çıkmıyor? 

El-cevap: Sarsıntı önleme özelliğini kapatmalısınız.

57- İnternete girdiğimde ekran parlaklığı kısılıyor nasıl engelleriz? 

El-cevap: Tarayıcı açıkken Seçenekler e basıp çıkan ekrandan ayarlayabilirsiniz.

58- Gmail de gelen maildeki resimler gözükmüyor? 

El-cevap: Gmail–>Menü–>Genel ayarlar–>İletideki resimleri gizle seçeneğinden düzenleyebilirsiniz.

59- Hotmail hesabımda maillerime baktığımda resimli maillerimi açarken maildeki resimlerimi göstermiyor. Ta ki mail sonuna gidip “Daha fazla ayrıntı için yükle” ye tıklarsam, o zaman resimleri gösteriyor. Nasıl düzeltiriz? 

El-cevap: Ayarları yaparken manuel kurumu seçin ve ayarların içinde POP3 sunucusunu seçin ve kurulumu bitirin arkasından mail ayarlarına girerek resimleri göster ikonunu işaretleyin.

60- Saat geri kalıyor yav  

El-cevap: Otomatik tarih ve saati açın. Otomatik saat dilimini kapatın. Saat dilimini Doğu Avrupa Yaz Saatine (GMT +3.00) ayarlayın.

61- Telefon kilitli bir şekilde masada dururken durduk yere ekran kısa bir süreliğine açılıyor ve kapanıyor? Söyle Nomad kardeş, cinler mi musallat oldu telefonuma?  

El-cevap: Öncelikle sakin ol.  Bu sorun telefona yüklediğin abuk subuk programlardan kaynaklanıyor. Özellikle batarya ve görev yöneticisi programları bunu yapar. Yüklediğin uygulamaları gözden geçir, tek tek silip denemekten başka çaren yok. Bundan sonra da önüne her çıkan şeyi yükleme.

62- Menü tuşuna bastığımda ev ekranına geç dönmesinin sebebi nedir? 

 1. El-cevap: S Voice’i kapatırsanız sorun düzelir. S Voice açıkken Seçenekler tuşuna basıp “Double pressing vs. ” işte öyle bir seçenek ar adı aklıma gelmedi onu kapatacaksınız.  Bir de Launch S Voice’li birşey daha vardı  onu da kapatın.

63- Ana menüde klasör nasıl oluşturulur? 

El-cevap: Menü açıkken Seçenekler tuşuna basıp Klasör oluştur diyin. Ve uygulamaları klasör ikonuna sürükleyin. Ekranda çıkan menüden uygulamaları seçip tikleyerek tamam diyebilirsiniz.

64- Sürüş modu ve Senkronizasyon nedir? 

El-cevap: Sürüş modunu açtığınızda telefon bir mesaj gelince vs. okumaya başlar. Biri aradığında ismini okur vs. Ancak türkçe desteği yok.

Senkronizasyonu açtığınızda telefona tanımlı ve kayıtlı olan mail,Face,Twitter vs. hesaplarınızla telefon sürekli bir iletişim olur. Gelen mailler i anında görmek, Face ve Twitter’dan gelen bildirimleri görmek için senkronizasyon açık olmalıdır. Ayrıca rehberinizi sürekli yedekli bir şekilde tutmak için de faydalıdır. Ancak şarj tüketimini artırır.

65- Telefondaki interneti diğer cihazlarda nasıl kullanabilirim? 

El-cevap: Ayarlar-> Kablosuz ve ağda Diğer ayarlar -> Bağlanılabilir ve taşınabilir Wi-fi alanı

66- Birisi aradığında zil sesi düşükten başlayıp gittikçe artıyor bunu nasıl engellerim? 

El-cevap: Telefonu root etmeniz gereklidir.

67- Ekrana bakarken gözlerimi kapattığımda ekran kapanmıyor? 

El-cevap: Öncelikle sayın kullanıcı, sen gözlerini kapattığında ekranın kapandığını nasıl anlıyorsun yahu?

Gözlerini kapattığınız anda ekran kapanması gibi bir durum söz konusu değildir. Ekran zaman aşımı devreye gireceği anda gözleriniz kapalıysa ekran kapanır. Ancak bu özellik limdilik düzgün çalışmamaktadır.

Ve ayarlardan Akıllı Bekleme yi açmalısınız.

68- Telefondaki hava durumu widgetlarında kendi şehrimi nasıl eklerim? 

El-cevap: Widget’a tıklayıp sağ üstteki + ya basıp ekleyebilirsiniz.

69- GPS ücretsiz midir? 

El-cevap: Evet tamamen ücretsizdir.

70- GPS çekim kuvvetini nasıl arttırırız? 

El-cevap: Ayarlardan Konumlama ayarlarına gelin oradan Sensörleri kullan ı açın.

71- Yasaklı sitelere girmek için DNS’i nasıl değiştiririz? 

El-cevap: Wi-fi ayarlarında kullandığınız ağa basılı tutup Ağı Değiştir diyin. IP ayarını statik yapıp DNS ayarlarını değiştirerek yasaklı sitelere girebilirsiniz.

72- Kilit ekranındaki Yahoo News’teki haberleri Türkiye haberleri yapamaz mıyız? 
El-cevap: Hayır yapamazsınız.

73- Neden Custom ROM yüklemesini tavsiye etmiyorum? 

El-cevap: Custom ROM’lar her yönden cihaza artı katıyor olabilir. Doğru. Ancak kısa vadede fark edilemeyen sorunları oluyor her birinin. Mutlaka bir yanından uyumsuzluk sorun çıkıyor. Sorun şurada. Bir rom deneyen aynı gün 5 tane daha deniyor. Yani kimse bir rom la 1 ay geçirmiyor. Bu yüzden sorunları anlamıyorlar. Halbuki bir custom rom temp dosyalarini belli aralıklarla temizlemez. (birkaç rom hariç) Odex/deodex sorunu olur. Ve bir süre sonra şişme kasma yapar.

74- Reklamları nasıl kaldırırız? 

El-cevap: AdFree ile.

75- Oyunlardaki ve uygulamalardaki reklamları nasıl kaldırırız? 

El-cevap: Telefonu root’layıp Lucky Patcher adlı uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açarsınız. İlgili programa basılı tutup Remove Google Ads dersiniz.

76- Oyunları ve uygulamaları crack’leyen bir program? 

El-cevap: Yine Lucky Patcher. Root bölümünde nasıl kullanıldığını anlattım.

77- Mesaj geldiğinde telefon ses çıkarmıyor ve bildirim gelmiyor? ( Mesajı için @ ndr777ye teşekkürler. ) 

El-cevap: 1) Mesajlasma – Ayarlar – Bildirim ayarları

–Zil Sesi Seç kısmından istediginizi secin
–Bilidirimler kısmına da tik koyarak aktive hale getirin

2) Ana Ekran – Ayarlar – Ses
–Ses düzeyi kısmından sesleri istediginiz kadar acın
–Ses ve titresim kısmına da tik koyarak aktive hale getirin

3) Ana Ekran – Bildirim Cubugunu Assagi indirin
–En ustte soldan 3. ses modu ayarlama butonuna üzerinde hoparlor isareti belirip altında ‘ Ses ‘ yazana kadar bası
–En ustte soldan 6. bildirim butonunu ise ( i ) yesil yanacak sekilde aktive edin

4) Bunları zaten yaptık o kadar da degil demeyin yapmayan cok insan olmus ama eger hala cozulmediyse sorunumuz mesajlardan kaynaklanıyor. Asagıdakilerden birini tercihen hepsini yaparak işlemi sonlandıralım:
* Mesajlasma kısmına girin ve tüm mesajlasmaları ya da varsa sadece cok fazla dialogu icinde barındıran mesajları silin
* Mesajlasma – Ayarlar – Eski Mesajları sil kısmından tiki kaldırıp pasif hale getirin ya da metin mesajı sınırı kısmını arttırabildiginiz kadar arttırın

78- MHL Kablo ile HDMI bağlantısı nasıl yapılır? 

El-cevap:

79- Gmail ve mail olarak 2 ayrı giriş var. Farkları nedir? 

El-cevap: Biri Gmail kontrol etmek için ,diğeri kurumsal ( exchange ) sunucu, pop/smtp mailler icin.
Gmail ve Exchange sunucular anlık senkronize olmakta , Galaxy note exchange senkronize uyumu başarılı ,
Pop/smtp mailler ise anladıgım kadarı ile 5 dk da bir senkronize .
K9 mail ve Aqua mail gibi programlarda öneriliyor.

80- Telefonumu KIES’e tanıtamıyorum, ne yapmalıyım? 

El-cevap: Öncelikle PC veya notebook’un önündeki arkasındaki bütün USB port’ları deneyin. Bazen kasa içindeki USB HUB’lardan dağıtılan USB portlarda sıkıntı olabiliyor. eğer bu yöntemle çalışmazsa;(aşağıdaki her bir adımda, telefonu PC’ye bağlamadan önce mutlaka hem PC’yi hem telefonu kapatıp açın)
a)KIES’i PC’den kaldırın, PC’yi kapatıp açın, KIES’i yeniden kurun, PC’yi kapatıp açın, bağlantıyı deneyin.
b)Telefonunuzu uçak modu’na alarak bağlantıyı deneyin.
c)PC’nizdeki java run time environment sürümünü sun’ın sitesinden güncelleyin bağlantıyı deneyin
d)PC’nizdeki Windows Media Player’in en son sürüm olduğunu kontrol edin gerekiyorsa güncelleyin ve bağlantıyı deneyin

81- Telefonumun ülkesine nasıl bakabilirim, nasıl değiştirebilirim? 

El-cevap: Telefonunun kendi telefon uygulamasında *#272*<<IMEI numarası>> yazmalısın. Hem ülke kodunu hem de varsa değiştirebileceğin ülkelerin listesi çıkar. Ülke’yi değiştirirsen telefonundaki bilgiler formatlanır.

82- Müzik çalarda kayıtlı olan parçanın albüm kapağını internete bağlanarak indirip parçaya hemen entegre etmek için ne yapmamız gerekiyor.? 

El-cevap: Power AMP adlı programı yüklemeniz gerekiyor. Kendisi en iyi müzik çalar programıdır.

83- Herhangi bir program açtıktan sonra menü tuşuna bastığımızda ev ekranındaki widget lar çok geç yükleniyor. Bazen menüye girdiğimde ikonlar çok geç çıkıyor. Bunun sebebi nedir? 

El-cevap: Bu S3’ün RAM yönetiminin kötü olmasından kaynaklanıyor. Android de UAK ve LMK denen çift kanallı bir bellek yönetim sistemi vardır. UAK sistemde açık olan uygulama sayısına bakar. RAM’in doluluk oranına bakmaz. Bu sayının kaç olduğunu kimse bilmiyor şimdilik. Bu sayı geçildiğinde UAK devreye girer ve en az kullanılan ilk uygulamayı kapatır. Böylece kasmalar önlenmiş olur.

Ancak S3 zaten RAM’i oldukça fazla kullanan bir telefon. Ve berbat RAM yönetimi sayesinde UAK gereksiz zamanlarda durduk yere devreye giriyor ve RAM’i temizliyor. Bu sorunun çözümü yok ancak güncellemelerle gideriliyor gittikçe.

84- Marketteki bazı oyunları indiremiyorum. Cihazınız desteklemiyor diyor. ( Soran: @ Natsukaw.S Cevaplayan: @ ben )

El-cevap: Bazı oyunlarda öyle sorunlar oluyor ilginç bir sekilde.
Ülkeyi değiştirince düzelebiliyor.
Varsa Samsung Apps’ten deneyin.
Ya da alternatif market programlarında olabilir.

85- Şarjı doldurmak istiyorum taktıktan bi 10 sn sonra pil çıkartıldı diyor.Nedeni nedir ? ( Soran: @ PleasantSinger0 Cevaplayan: @ Ben )

El-cevap: Voltaj geriliminde düzensizlik var. Orijinal şarj aletiyle mi kullanıyorsunuz? Cihaz aşırı ısınıyor olabilir. Ya da şarj devresinde arıza olabilir.

Ya da basit bir yazılımsal sorun olabilir wipe yapınca düzelebilir.

86- Bu swift keyboard gibi klavyeler ne kadar güvenilirdir. Çünkü yüklerken yazdıklarınızı toplayabilir gibi bir şey çıkıyor. Özellikle internet bankacılığı falan kullananlar için bu bence önemli bir soru. Ya da bunları daha güvenli bir hale getirebilir miyiz. ( Soran: @ weneorn Cevaplayan: @ Ben )

El-cevap: Emin olun Samsung klavye de topluyor. Hatta Android yaptığınız herşeyi kaydediyor aslında. Yapılabilecek bir şey yok açıkçası. Ama bir sorun çıkması imkansız. O numaralarla hiçbir şey yapamazlar emin olun.

87- Telefonum flash içerikleri göstermiyor? Flash var diye aldık telefonu ama olmuyor? Marketten de Flash Player’ı kaldırmışlar. ( Soran: @
zero6666 ve @ nevai
Flash player apk linkini veren @ retey
Apk yüklendikten sonra çözüm yollarını açıklayan @ ozkaracalar ve @ Ben)

El-cevap: Öncelikle Adobe, Flash desteğini kesti. Yani resmi yollarla flash yüklenemiyor. Ancak şu son sürüm flash’ıhttp://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.17/install_flash_player_ics.apk
kurarsanız ve ardından şunları yaparsanız sorununuz düzelir. Son olarak Chrome, flash desteklemez.

Linkteki flash ı kurduktan sonra Uygulamalar kısmına girip ”Flash Player Settings’e girin eş destekli ağ iletişimi etkinleştiri işaretleyin. Flash player desteği olan tarayıcılarda istek üzerine değil, her zaman açık işaretlediğinize emin olun.

88- Telefon titreşimdiyken sesle kontrol çalışmıyor? Nedeni nedir? ( Soran: @ yusuftaner cevaplayan @ emreee85 )

El-cevap: Zaten titreşimdeyken sesli kontrolleri açarken şu resimdeki gibi bir uyarı çıkıyor.

 

89- Daha dün bağlandığım wi-fi ağına bugün bağlanamıyorum. Sebebi nedir? ( Soran: @ UmFo cevaplayan yine @ UmFo  )

El-cevap: Telefonun wi-fi ayarlarında Dhcp etkin şeklindeydi fakat otomatik ip almadığı için bu sorun oluştu. Manuel ip verince düzeldi.

90- Samsung WDH Dongle Upgrade ne işe yarıyor? ( Soran: @ srknpower cevaplayan @ Ben  )

El-cevap: Telefonda embedded halde bulunan bazı uygulamaları kapsıyor. Yani gömülü gelen uygulamalar paketi.

91- Bütün uygulamalar ister home tuşuna basıp çıktığımızda, ister geri tuşuyla çıktığımızda arkada açık kalıyor. Home tuşuna uzun basıp tek tek kapatıyorum veya toplu kapatıyorum. Bende artık alışkanlık oldu hiç bir zaman her şeyi kapatmadan bir başka uygulamayı açmıyorum. bu bu kadar gerekli mi? yani diyelim bi gün boyunca hiç kapatmadım, her şey açık kaldı. telefon yavaşlar mı? Şarj daha fazla mı gider? ( Soran: @ Chandler Bing cevaplayan @ Ben )

El-cevap: Geri tuşuyla çıkarsanız uygulamalar arkada açık kalmaz. Menü tuşunu basılı tuttuğunuzda çıkan liste en son açılan uygulamaları gösterir. Açık olan uygulamaları değil. Yani o sizi yanıltmasın. Ama menü tuşuna basarsanız kapanmazlar.
Kapatmazsanız telefon belli bir süre sonra yavaşlayabiir. Şarj tabiki daha fazla gider.

92- İnternet tarayıcıda herhangi bir resmi nasıl kaydederim. ( Soran: @ koraygs cevaplayan @ Ben )

El-cevap: Çok basit. Resmin üstüne basılı tutun. Çıkan pek çok seçenekten Resmi Kaydet’i seçin.

93- Torrent linklerini indirebilmek için hangi programı kullanmalıyım? ( Soran: @ hunkar1 cevaplayan @ M@niæc ve @ Ben )

El-cevap: Bu 2 program önerilir. https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.tagsoft.ttorrent.lite&hl=tr
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.utorrent.web&hl=tr

Eğer Ttorrnet kuracaksanız şunları yapın.

BlackMart Alpha’dan indir
Kur AMMA SAKIN ÇALIŞTIRMA
Lucky Patcher kurulu değilse KUR, ÇALIŞTIR.
Kendisini güncellemesine izin ver.
Sonra tekrar çalıştır.
Listesinde ttorrent pro’yu bulup “remove licence verification” yapıp işlemin bitmesini bekle.

istediğin siteden torrent’i indirdikten sonra zaten ttorrent “ben açayım mı?” diye soruyor?

94- Dosya yöneticisinde bir klasörün adını değiştirirken başına nokta koyduğunuzda klasör kaybolur. Geri nasıl getirilir? ( Soran: @ -alikan- cevaplayan @ ogezzy )

El-cevap: Dosyalarım uygulamasını aç. Daha sonra Seçenekler’den “Ayarlar”ı seç, “gizli dosyaları göster” seçeneğini işaretle.

95- Ülkemizde çalışmayan Google Maps Navigasyon özelliğini kullanmak için ne yapılmalı?( Anlatımı yapan @ -alikan- )

El-cevap: Bu apk’yi kurun menüye bir tane daha Google Maps ikonu gelecek. Sorunsuzca navigasyon kullanabilirsiniz. Ancak Türkçe ses desteği yoktur.
İndirme linki: http://www.dosya.tc/server21/pKFOHk/maps6.4.0-ownhere-changepn.rar.html

96- Herhangi bir müzik nasıl zil sesi yapılır? ( Soran: |SEÇKiN| Cevaplayan @ berkcombil )

El-cevap: Aldığınız parçayı dosyalarım-sdcard’ın içindeki Ringtones klasörünün içine atın ya da parçayı çalarken cihazınızın sol altında bulunan kapasitif tuşa bastığınızda seçenekler açılır.Oradan da Zil Sesi yapabilirsiniz.

97- Bilgisayarımda virüs var. Telefonu bilgisayara bağlarsam telefona virüs bulaşır mı? 

El-cevap: Android Linux tanablı bir işletim sistemidir. Windows virüslerini Android çalıştıramaz. Yani telefona bir zararı olmaz.

98- Dropbox’tan 50 GB hediye upload alanı kazanmak için ne yapmalıyım? ( Anlatımı yapan @ -alikan- )

El-cevap: Gördüğün gibi Get Started menüsüne girdiğin zaman steplerin tamamı yani 7 tane görünüyor. Yapılanların üstü çizili + yanında complete yazıyor. 5 tanesini yap 50 Gb alanı kap :)
Ben toplamda 55Gb gibi bi alan almışım ilk kurulumdan gelen 5gb ile birlikte. Ayrıca Dropbox’a kazandırdığın her arkadaş için ayrıyetten 2Gb alan daha kazanıyorsun.

– Dropbox tanıtım turunu tamamla
– Bilgisayarına Dropbox indir kur ve giriş yap.
– Dropbox’ı telefonuna kur.
– Dropbox’a resim vs bir şeyler upload et.
– Dropbox’ı diğer bir bilgisayarına da kur yani 2 ayrı pc ye kurup giriş yapman lazım.

98- NFC özelliğini kullanark telefonumu nasıl kredi kartı olarak kullanabilirim arkadaşlar? Tecrübeli olan var mı? ( Soran: @ diffriend Cevaplayan: @ Ben )

El-cevap: NFC özelliği Türkiye’de yaygınlaşmadığından şu anda kullanılamıyor.

99- MacBook ile telefona nasıl dosya atılır? ( Soran: @ slajer Cevaplayan: @ emiLL )

El-cevap: AirDroid adlı programla yapılabilir. Ayrıntı ve indirme linki TAVSİYE PROGRAMLAR 2 bölümünde bulunmaktadır.

100- Modern Combat 3 adlı oyun açılmıyor? 

El-cevap: Telefonun dilini İngilizce yapın. Oyunu açın. Sonra dili Türkçe yapabilirsiniz. 1 kez yapmanız yeterlidir.

101- S3’ü şarjdayken kullanmak sorun oluşturur mu?? 

El-cevap: Hiçbir sorun olmaz. Saatlerce de olsa kullanabilirsiniz. Teleofn yanmaz patlamaz. Telefon 61 derecede 3 saat boyunca çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Aşırı ısınma durumunda telefon kendini kapatır zaten, soğuyana kadar açamazsınız. Telefon çok fazla ısınırsa dokunmatik ekran kapanır. Dokunmaları algılamaz. Daha da ısınırsa telefon kapanır. Belli bir süre açılmaz.

Not:donanimhaber’den alınmıştır.

 Güncelleme, ROOT, Kernel, Custom ROM ile ilgili konular için TIKLAYIN

S3 Bilinmesi Gerekenler

Chip’ten alıntıdır.

1. İpucu: Sabit kaydırma

İsterseniz Galaxy S3’ünüzü daha verimli kullanmanızı sağlayacak ipuçlarıyla işe başlayalım. Giriş ekranları arasında parmağınızla kaydırarak geçiş yapmanız mümkün. Ancak Galaxy S2’den gelen bir işlev sayesinde alt tarafta görünen noktaların üzerinde parmağınızı bir süre tutarak sayfa numarasını görebilir, sağa sola kaydırarak bıraktığınızda istediğiniz sayfa numarasına hemen gidebilirsiniz.

2. İpucu: İtin ve çekin

İki parmağınızı ekrana yan yana yerleştirerek aşağı doğru çektiğinizde giriş ekranınızı düzenlemenizi sağlayan ekran açılacak. Burada “ev” simgelerinin üzerine uzun basarak varsayılan giriş ekranınızı değiştirmeniz mümkün. Aynı şekilde ekranlara uzun dokunup sürükleyerek giriş ekranlarınızın sıralamasını değiştirebilirsiniz.

3. İpucu: Otomatik uygulama kısayolları

Google Play’den her indirdiğiniz uygulamanın kısayolunun giriş ekranınızda yer kaplamasını istemiyorsanız, Google Play ayarlarındaki “Widget’ları otomatik ekle” seçeneğinin işaretini kaldırın.

4. İpucu: Ekranları düzenlemek için hareket ettirin

Giriş ekranlarınızdaki simgeleri bir ekrandan diğerine taşımak için simgeyi sürüklemek zorunda değilsiniz. Galaxy S3’de taşımak istediğiniz simgeyi basılı tutun ve telefonu sağa veya sola götürün. Hepsi bu kadar.

Not: Bu işlevin çalışması için Ayarlar > Hareket altındaki “Simgeyi taşımak için…” ayarının etkinleştirilmiş olması gerekiyor.

 5. İpucu: Widget’ları küçültün

Giriş ekranlarınızdaki widget’ların boyutunu değiştirebilirsiniz. Widget’ın çerçevesi sarıya dönene dek üzerine dokunun ve ardından widget’ın çevresinde beliren küçük işaretçileri sürükleyin. Bu işlev, her widget’da çalışmadığından deneme ve yanılma yöntemine başvurmanız gerekiyor.

 6. İpucu: Kilit ekranını özelleştirin

Galaxy S3’ün kilit ekranı, kilidi açar açmaz dört uygulamadan birine erişmenize izin veriyor. Bu simgeler yerine kendi işlevinizi yerleştirmek isterseniz, yapmanız gereken işlem çok basit. Ayarlar > Güvenlik yolunu izleyin ve “Kilit ekranı seçenekleri”ne dokunun. Burada ilk seçenek olan Kısayollar’a dokunun. Artık varsayılan simgeleri değiştirebilirsiniz.

7. İpucu: Pil durumunu yüzde olarak görün

Galaxy S3’ünüzün şarj durumunu yeşil pil simgesinin yanısıra yüzde olarak da görmek istiyorsanız, Ayarlar > Ekran bölümündeki “Pil yüzdesini göster” seçeneğini etkinleştirmeniz yeterli. Bu sayede kalan pilinizi daha detaylı olarak görebileceksiniz.

 8. İpucu: Negatif renkler

Güneş altında ekranınızdaki yazıları okumakta zorlanıyorsanız, “negatif renkler” seçeneğini deneyebilirsiniz. Bu seçeğene Ayarlar > Erişebilirlik altından ulaşmanız mümkün.

Bu seçenek etkin durumdayken fotoğraf çekmek isterseniz, fotoğraf çektiğiniz sırada görüntüyü negatif olarak görseniz de görüntüler “gerçek” renkleriyle kaydedilecektir.

9. İpucu: Smart Stay / Akıllı bekleme

Galaxy S3’ün ekranı siz onu kullanırken kapanıyorsa, “Akıllı bekleme” işlevini denemelisiniz. Akıllı uyku modu olarak da bilinen işlev, siz ekrana baktığınız sürece ekranın kapanmamasını sağlıyor. Örneğin ekranın kapanma süresini 30 saniye olarak ayarladıysanız ve Akıllı bekleme etkin ise, siz ekrana bakarken saü üst tarafta bir göz simgesinin yanıp söndüğünü göreceksiniz. İşlevin gözlüklü kişilerde de çalıştığını gözlemlediğimizi ekleyelim.

 10. İpucu: Hareketlerden faydalanın

Telefonu hareket ettirerek simgeleri nasıl giriş ekranları arasında taşıyabileceğinizi öğrendiniz. Ancak Galaxy S3 daha da fazla esneklik sunuyor. Örneğin fotoğraflarınızı ve web sayfalarını hareketler yoluyla yakınlaştırıp uzaklaştırmanız mümkün. Bir diğer işlev ise ekranda o an gördüğünüz kişiyi sadece telefonunuzu kulağınıza götürerek aramanızı sağlıyor.

Tüm bu ayarları Ayarlar > Hareket altında bulmanız mümkün.

11. İpucu: Ekran görüntüsü alma ve susturma

İsterseniz “Hareket” menüsüne biraz daha göz atalım. Galaxy S3 ile müzik dinlerken veya video oynatırken telefonunuzun ekranını elinizle kapatarak ortamı durdurabilirsiniz (ekranın açık olması gerekiyor). Bu işlevle ilgili seçenek, menünün en altında yer alıyor.

Diğer bir seçenek ise elinizin yan tarafını telefonunuzun ekranını üzerinden sağdan sola veya soldan sağa geçirerek ekran görüntüsü almanızı sağlıyor. Ekran görüntüsü almak için oldukça şık bu yöntemin yanısıra, giriş düğmesine ve güç düğmesine birkaç saniye basılı tutarak da ekran görüntüsü kaydedebilirsiniz.

12. İpucu: Çağrıları kolaylıkla reddedin

Gelen çağrıları dokunmatik ekran yoluyla reddetmek yerine bunu giriş düğmesi veya güç düğmesi ile yapabilirsiniz. Bu işlevle ilgili ayarları Ayarlar menüsündeki Erişebilirlik menüsü altında bulacaksınız.

 13. İpucu: Titreşim modeli oluşturun

Galaxy S3, kendi titreşiminizi oluşturmanıza izin veriyor. Ayarlar > Ses > Cihaz titreşimi yolunu izleyin. Açılan ekranda Oluştur düğmesine basın ve ekranın ortasındaki yuvarlağa dokunun. Şimdi uzun veya kısa dokunuşlar ile kendi titreşiminizi kaydedebilirsiniz.

14. İpucu: Son uygulamalar

Giriş düğmesine basılı tutarak en son kullandığınız uygulamaların bir listesini görebilirsiniz. Android 4’ün bu tipik özelliğini herhangi bir menüden çağırabilirsiniz. Listedeki uygulamaları sağa veya sola sürükleyerek onların listeden kaldırmanız da mümkün.

Bu ekranın altındaki düğmeler yardımıyla Görev yöneticisini çalıştırabilir, tüm işlemleri aynı anda kapatabilirsiniz.

15. İpucu: Görev Yöneticisi

Uygulamaları “son uygulamalar” ekranı yoluyla kapatsanız da, Görev yöneticisini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Arka planda işlemcinizi kullanıp sistem kaynaklarını tüketen bir yazılım olup olmadığını görmek için bu araçtan faydalanabilirsiniz.

“Yüklenen” bölümünde Galaxy S3’ünüzde yüklü olan tüm uygulamaların listesini, boyutlarıyla beraber görebilir, RAM sayfasını kullanarak RAM kullanımını azaltabilir ve yukarıdaki sayfaları kullanarak birkaç faydalı işleve daha erişebilirsiniz.

16. İpucu: Galaxy S3’ünüzü çalınmaya karşı koruyun

Samsung, cihazınızın kaybolve ve çalınma riskine karşı “Uzaktan kumandalar”, “SIM değiştirme uyarısı” gibi seçenekler sunuyor. Bu seçenekleri Ayarlar > Güvenlik altında bulabilirsiniz.

“Uzaktan Kumandalar” ile Galaxy S3’ünüzdeki verilerinizi uzaktan silebilir (bunun için ücretsiz kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekli), “SIM değiştiğinde” ayarını kullanarak Galaxy S3’ünüze farklı bir SIM kartı takıldığına dair uyarı alabilirsiniz. Samsung’un web tabanlı uzaktan denetim hizmetine buradanulaşabilirsiniz.

17. İpucu: Dokunmatik ekran kilit kodu

Telefonunuzu karıştırmak isteyen yabancıların işlerini zorlaştırmak için ek bir kilit kodu ayarlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Güvenlik > Ekran kilidi yolunu izleyin. Burada aralarından seçim yapabileceğiniz kilit türleri göreceksiniz. Örneğin ekran kilidini açmak için için bir desen çizebilir veya yüzünüz ile kilidi açabilirsiniz.

 18. İpucu: Yüz ile kilit açma

Galaxy S3, yüz ve ses tanıma özelliği ile kilit açma özelliğini destekliyor. Bu işlev ile kilidi açmanın daha hızlı olup olmadığı ve işlevin ne kadar güvenilir olduğu tartışılabilir, ancak onu denememeniz için bir neden yok.

 19. İpucu: Sahip bilgisi

Kaybettiğiniz telefonunuzu bulan kişinin dürüst bir kişi olmasını umarak kilit ekranında isminizi gösterebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Güvenlik yolunu izleyin ve “Sahip Bilgisi” seçeneğine dokunarak bilgilerinizi yazın.

 20. İpucu: Gizli menü

Telefonunuzla ilgili heyecan verici detaylara * # * # 4636 # * # * GSM kodunu girerek ulaşabilirsiniz. Telefonunuz anında pil ve telefon bilgisi, kullanım istatistikleri ve Wi-Fi bilgisi gibi verileri ekrana getirecektir.

 21. İpucu: Pilinizi emen ne?

Pilinizi acımasızca tüketen uygulamayı ortaya çıkarmak için Ayarlar menüsünü açın ve Pil’e dokunun. Özet pil kullanımınız ekrana gelecektir. Buradan istediğiniz uygulamayı seçerek durdurmanız mümkündür. Üst taraftaki pil grafiğine dokunarak grafiği daha büyük bir biçimde görebilirsiniz.

22. İpucu: Tarayıcı parlaklığı

Ekranınızın parlaklığını düşürerek önemli ölçüde pil tasarrufu yapabilirsiniz. Ancak internette dolaşırken ekranınızın daha canlı görünmesini isteyebilirsiniz. Varsayılan tarayıcının ayarlarında ilgili seçeneği bulacaksınız. Menüyü açın, biraz aşağı kaydırın ve “Renk” seçeneğine dokunun. Bu sayede web tarayıcınız için cihazında her zaman kullandığınızdan farklı bir parlaklık ayarı atayabilirsiniz.

 23. İpucu: Kablosuz ağı askıya alma

Wi-Fi işlevinin ne zaman askıya alınacağını Ayarlar > Wi-Fi > Gelişmiş altında bulabilirsiniz.

 24. İpucu: Bir bakışta veri tüketimi

Galaxy S3’ünüz ile veri kullanımınızı yakından izleyebilirsiniz. Yüksek kalitede videolar izlemek ve internette gezinmek, kotanızı hızla tüketebilir. Bu durumda Ayarlar menüsündeki “Veri kullanımı” işlevi çok işinize yarayacak.

 25. İpucu: Swype’ı etkinleştirin

Swype olarak bilinen işlevi etkinleştirerek, parmağınızı sanal klavye üzerindeki harfler üzerinde kaydırarak kelime girebilirsiniz. Bunun için sanal klavye ekranda iken sol alttaki çark simgesine tıklayın ve açılan ekranda “Sürekli giriş” seçeneğini etkinleştirin.

 26. İpucu: Özel karakterler için elinizi sürün

Galaxy S3’ün sanal klavyesi, çok hoş bir özelliğe sahip. harfler ve sayılar/özel karakterler arasında geçiş yapmak için elinizi klavye boyunca sürmeniz yeterli. Bu işlevi kullanabilmek için sanal klavye ayarlarında “klavye kaydırma” seçeneğinin etkinleştirilmiş olması gereklidir.

 27. İpucu: S-Voice erişimi

Samsung’un yeni ses tanıma işlevi S-Voice’e telefonda herhangi bir zamanda erişmek için giriş düğmesine iki kez hızla basın. S-Voice uygulaması açılacaktır. Ancak giriş düğmesi, giriş ekranına dönmek için de kullanıldığından bazen yanlışlıkla S-Voice’i etkinleştirmenize neden olabilir. Bu ayarı S-Voice açıkken menü tuşuna basarak değiştirebilirsiniz.

 28. İpucu: Ses komutları ve ses efekti

S-Voice’den en iyi verimi almak için onu kullanırken verdiğiniz komutları sesli ve anlaşılır bir biçimde verin. Soru işareti düğmesine basarak kullanabileceğiniz komutların bir listesini görebilirsiniz.

“Metinden konuşmaya” ayarlarında ise metinleri ses olarak dinlerken onlara efekt uygulamanız mümkün. İlgili ayarları Ayarlar > Dil ve giriş > Metinden konuşmaya altında bulabilirsiniz.

29. İpucu: NFC

Wi-Fi Direct ve NFC (Yakın Alan İletişimi) işlevleri sayesinde fotoğraflar ve müzikler gibi büyük dosyaları diğer cihazlara anında aktarabilirsiniz. Bu işlevleri kullanabilmek için onları “Diğer Ayarlar” altında etkinleştirmeniz gerekiyor.

Android Beam’i etkinleştirdiğinizde iki Android arasında uygulama, bağlantı ve resim gibi içerikleri saniyeler içerisinde paylaşabilirsiniz. Tek kısıtlama ise NFC’li telefonların hala yaygınlaşmamış olması.

30. İpucu: AllShare Play ile paylaşın

Ön yüklü olarak gelen AllShare Play dosya paylaşım hizmeti sayesinde fotoğrafları ve videoları S3’ünüzden Samsung TV ile (veya aksi yönde) paylaşabilirsiniz. Tüm yapmanız gereken, iki cihazı şifresiz WiFi Direct ile bağlamak ve televizyonunuzda AllShare işlevini etkinleştirmek. Display Mirroring işlevine ihtiyaç duyuyorsanız, bu iş için özel üretilen Samsung Wi-Fi Display Hub’a ihtiyacınız olacaktır.

31. İpucu: Açılır video

Pop up play: Samsung’un Galaxy S3 ile beraber sunduğu yeni bir özellik sayesinde bir videoyu küçük bir çerçeve içinde seyrederken telefonunuzu kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu sayede bir gözünüz videodayken isterseniz mesaj yazın, isterseniz internette dolaşın.

Videoyu küçük bir çerçeve haline getirmek için video oynarken sağ alt tarafta görünen simgeye dokunun. Çerçeve içindeki videoya dokunmanız, onu eski haline getirecektir.

32. İpucu: Kamera menüsünü özelleştirin


Son ipucumuz ise cebinizin kamera işleviyle ilgili. Galaxy S3’ün kamera uygulaması, dört varsayılan kısayol ile geliyor. Bu kısayolları sizler için en önemli olan işlevlerle değiştirmeniz mümkün. Telefonunuzun menü düğmesine dokunun ve “Kısayolları Düzenle”ye tıklayın. Şimdi yaklaşık bir düzine simge arasından seçim yaparak kendi simgelerinizi sıralayabilirsiniz.

32 İpucu Chipten alıntıdır, teşekkürler.

 

116 Yanıt

 1. S3 kullanıyorum yanlışlıkla mesaj harf boyutunu büyüttüm,geri alamıyorum nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?

  • Tekerlek, çark benzeri bir simge var oraya tıklayın ve istediğiniz ayarı yapın.

  • Mesajlar bölümünü açın ve herhangi bir mesaja girin ve ses acma tuşlarını kullanarak ayarlayama yapabilirsiniz ses Yükseltme (yakınlaştırır), ses alcaltma (uzaklaştırır)

  • Dokunduğum her yerde beyaz bir yuvarlak oluyor bunu duzeltemiyom bi yaptım sonra değiştirmedi m ben lütfen yardim

  • Dokunduğum her yerde beyaz bir yuvarlak oluyor bunu duzeltemiyom bi yaptım sonra değiştirmedi m ben lütfen yardim edin

   • Ayarlar–>Sistem–>geliştirici seçenekleri
    giriş kısmında dokunma geri bildirimi tikini kaldıracaksın. Eğer geliştirici seçenekleri aktif değilse bir şeye tıklayamıyorsan sağ üstten aktifleştirebilirsin.

 2. Selam hocam galaxy s3 marketten video indirme programi indirdim sildim simdi ise muzik video resim indirmiyor kendi ozelligini kaybetti ne yapmaliyim bilmiyorum iki kez resetledim bi kez yazilim yuklettim olmadi cvp bkliyrm

 3. KlaVyeM el YaZlSlna qeÇTı NeREDEN değiŞTiReCeğiM Alfabe ÇlkmlyoR ELİNMLe yazıYoRUM

 4. Saat ayarlarina ne yaptimsa hep geri kaliyor lutfen yardim edin

 5. bana gelen mesajların boyutu 1kb ve yukarısındaysa açılmıyor bunları nasıl açabilirim mesajın üzerinde indir yazıyor ama tıklayınca yine açılmıyo yardımcı olun lütfen..

 6. samsung galaxy s3 kullaniyorum fakat tek bir sim kart kabul ediyor diyer simkartlari kabul etmiyor ROM deistirsem sorun ortadan kalkar mi

 7. ben güncelleme yaptım sonra öperatör ayarları bozuldu ne arıyo ne mesaj atabiliyo nasıl yaplır

  • Operatörünüzü arayın, olmazsa fabrika ayarlarına dönün, daha da olmazsa samsung servisinden destek alın.

 8. sadece 1 kere yada her zaman ayarlarından yanlışlıkla her zaman yaptım nasıl geri çıkabilirim

 9. geçen gün işe giderken telefonumu evde unuttum.. böyle durumlarda telefonuma internet üzerinden ulaşabilirmiyim… gelen giden aramaları veya mesajları görebilirmiyim…

 10. tel masadayken üstteki sensor elimi ustunden geçirdigim vakit devreye girior,ekran açık kalıyor..aynı şekilde çanta ve cebimde oldugu zamanda olabilir? cebimden cıkardıgım an ekran açılıyor,sensoru devreden cıkaramadım…yardım

 11. Hocam selamlar. S3 telefonumda cok ilginc bir problem var. Normal gsm ile birini aradigimda sesim gayet net gidiyor. Lakin whatsapta ses kaydi yaptigimda yahut tango viber skype gibi uygulamalarda sesim karşıya inanilmaz kisik şekilde gidiyor. Bu nedendir acaba???

  Yardimin icin cok tesekkurler.

 12. benim telefonumda ayarlar kısmında ses ayarı yazmıyo sadece ses profilleri yazıyo ve telefonum mesaj falan geldiğinde hiç bi şekilde titremiyo napabilirim ?

 13. s3 mini yeni aldım mesaj bolumu el yazısı ile yazılıyor nasıl kapatırım lutfen acıl yardım .s

 14. S3 mini kullanıyorum galeride resim video muzik gostermiyo ancak dosyalardan acip bakiyorum

 15. S3 mini kullanıyorum bi kac uygulama ve oyun indirdim ve galerideki resim ve videolar muzikcalardaki muzikler kalkti ve resim video ceksemde gostermiyo muzik indirsem muzikcalarda gostermiyo ancak dosyalardan acip bakiyorum neden oldu ve ne yapmaliyim yardimci olur musunuz lütfen.

 16. merhabalar arkadaşlar cihaz s3 alttaki kapasitif tuşlar basılı kalıyor ve beni otomatik olarak atıyor menüye bile giremez oldum yardımcı olabilirmisiniz

 17. yaa bu nır ıslem yaparken mesala ıntrnttn vidoe izlerken secenek verıyor her zaman ve sadece bir kere diye her zamanı sectıgımde nasıl degistirebilirm

  • kardeş ayarlar-uygulama yöneticisi-(seçeneklere tıkla sol telefonun sol altındaki yer) uygulama tercihlerin… ‘ bas ve uygulamaları sıfırlayın’a bas /bu kadar/

 18. telefonda yapılan konusmalar mesajlar whatsap yazısmaları yedeklenebiliyormu istenilen emil.adresıne

 19. Merhaba..ben s3 kullaniyorum..internetten video izlemeyi sadece wifi ağina bağlı iken sekmesini isaretlemistim..simdi ise telefonumun kendi internetinden youtube girmek istiyorum. .nasil yapacagimi bilmiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim…iyi gunler

 20. Önüme internet ve Google Chrome simgesi çıktığında yanlışlıkla her zaman internet yaptım nasıl düzeltebilirim ???

 21. Önüme internet ve Google Chrome simgesi çıktığında sadece bir kere yerine yanlışlıkla her zaman internet yaptım nasıl düzeltebilirim ???

 22. Herhangi bir uygulamada ekran kararınca home tuşuna basınca direk uygulamadan çıkıyor. Yani ekran kararınca home tuşuna basınca ekran aydınlansın uygulamadan çıkmasın yardımcı olurmusunuz

 23. telefonumu fabrika ayarlarına dödürüuorum yarım saattir açılmadı ses tuşlarına basarak bişeylere tıkladım hala ekranda yazılar var acaba bataryayı çıkarıp geri taksam sorun olur mu yada ne yapmalıyım?

 24. telofonumu fabrika ayarlarına döndürüyorum yarım saattir açılmadı yandaki ses tuşuna basarak bişeylere tıkladım hala ekranda yazı var acaba bataryayı çıkarıp taksam sorun olur mu yada ne yapmam lazım?

 25. facebook paylaşımlarımda bulunduğum sehri belirtmiyor hatta mobilden gönderildi bile yazmıyor nasıl düzeltirim bunu

 26. s3 kullanyrm dün telefonumun sürümü yenilendi telefonun icerikleri değişti ekran kilitli olsa bile gelen mesajlar görünüyo bunu nasıl önleyebilirim?

 27. merhaba. benım relefonum güncelleme yaptı ve eskı ayarlarım bozuldu mesala kilidi açtığım hlkalar kücülde bunun gibi şeyler fabrika ayarlarına dondum yine eskisi gibi olmadı ne yapmam gerektiğini söylermısınız

 28. meraba ben irem galaxy 3 mini kullanıyorum ama gogle play stordan indirdiğim oyunlar çalışmıyor çalıştırmak için ne yapmalıyım

 29. Telefonu güç tasarrufunna alinca geri tusu titremiyor nasil hlledebilirim ?

 30. Ferhat Kara

  Aramalar ve mesajlar ana ekrana geliyor. görünsün istemiyorum. Ne yapabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 31. HASAN VURAL

  SAMSUNG S4 MODEL TELEFONUMDA GALERİDEKİ BİR FOTOĞRAFI ANA EKRANDA KENDİİ AÇTIĞIM BİR KLASÖRÜN İÇİNE TAŞIYAMIYORUM, YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM…

 32. Hocam ben es 3 aldim fakat görüntülü arama tusu cikmio ekranda ne yapmaliyim

 33. samsung 3 tlf dakı sorun maıl gonderırken maıl adreslerı arama kaydında kayıt altında kalıyor sılınmıyor ayrıca gelen ve gıden maıllerı sılmeme ragmen tekrar maıller yuklenıyor .ayrıca gmail hesabına yedeklenen rehber vs nasıl bakacagız yardımmm

 34. telefonumun dili ingilizce türkceye ceviremiyorum nasıl çeviririm

 35. Ben s3 mini kullanıyorum mesajlar geliyor fakat mesaj gönderemiyorum. Daha önce internetten baktım bu sorunla ilgili bir çözüme fakat bir netice alamadım. Uygulama yöneticisi send premium cart curt işe yaramıyor yardımcı olur musunuz lütfen bu konudan dolayı çok muzdarip bir durumdayım

 36. Telefonumu güncelledikten sonra hat kesildi şebekeye bağlanmıyor. ve cameram bozuldu ne yapabilirim????
  :(((

 37. ya bu dil degiştirme özellini bulamadım bilen varmı

 38. Telefon takılmıştı (Galaxy s3) sonra yeniden başlattım ilk 15 saniye telefon da haraket edebiliyorum ondan sonra nolursa olsun telefon duruyor bataryayı çıkartıp taktım tekrar çalıştırdım yine aynısı oldu. Şu an telefon çalışmıyor aynı durumda ne yapıcağımı bilmiyorum yardım edin !!!!!!

 39. seyyid ismet şener

  Mizik Her iki kulakliga ses vermiyor birisine tek veriyor

 40. birini arayıp konuştuğumda telefonu kulağımın önüne verdiğimde ekran başka sayflara giriyorne yapabilirim

 41. bide telefonumun geri tuşu tuşları kapamayana kadar çalışmıyor ne yapabilirim telefonum s3 mini kore malı

 42. S3 telefonuma 2GB internet yetmiyor video whatsapp mesajları facebook gibi uygulamalar açılmıyor ne yapabilirim

 43. S3 telefonumda mesajlarım kendiliğinden siliniyor ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

 44. Sayın Yönetiici Benim S3″üm Var
  Ama Kore Malı Herşeyinden Memnunum Fakat Radyo Çalışmıyor Tek Sorunum Bu Herşeyi Yapabiliyorum
  Dediğim Gibi Radyoya Giriyorum
  Boş Bi Cızırtı Çekmiyor Hiç Bir Kanalı Çözümü Varmıdır ?

  Teşekkürler .

 45. sağ kulaklığım çalışmıyor ama kulaklıkta bir problem yok başka telefonlarda normal çalışıyor telefon tüm kulaklıkların bir tanesini çalıştırmıyor ekolayzer ayarlarıda tam ortada ne yapmalıyım ?:(

 46. Ben 1 ayonce galaxy s3 mini aldim fakat göz sensörü ayarini bulamadim cin mali olabilme ihtimali varmi ?

 47. Telefonumda veri ağı modunu açıyorum fakat H+ yada 3G yazısı çıkmıyor kısacası paketimi kullanamıyorum nasıl çözebilirim

 48. Msjlasma ayarlar ekran ordan yeni resim yükledim msj ekranı oldu ekranı tekrar siyah yapabiliyorum ama yukledigim o resim orda sabit kaldı nasıl silerim

 49. Merhaba telefonun sol üst köşesindeki bildirim ışık yeri surekli kırmızı ışık yanıyor ne yapmalıyım???

 50. benim telefoum suya dustu ama kendine geldi sadece ayarlar tusu ve geri gelme tusu calmiyo napmam lazım fıyatı ne kadar olur

 51. yalnız adam

  Whatsapp da mesaj yazarken stok klavye siyah resmi yerine arka plan resmini nasıl koyabilirim.Bakin konusma arka plan resmini değil klavye arka plan resmi yardimci olursaniz sevinirim…

 52. Satin aldigim spybubble programini s3 e indirmiyor tarayicidan adresi yaziyorum ama indeirme basliyor diye yziyor ama indirme olusmuyor
  telefonda program indirmemek icin bi baska programmi yuklu acaba acil cevap tesekkurler

 53. ekran kilidlerinden kaydırma,hareket,yüz kilidi,yüz ve ses ve hiçbiri kilidi’nin altında şöyle yazıyor”sistem yöneticisi,şifreleme politikası veya kimlik bilgisi tarafından devredışı bırakıldı” yazıyor ne yapmalıyım??

 54. Merhabalar Yardımınıza ihtiyacim var galaxys3 kullaniyorum bazi arkadaşlarim mesaj sınırı baya genis benimkisi cok kısa mesaj sınırıni o kadar Yükselttim fakat hala aynı lütfen bilgisi olan yazabilir mi Teşekkürler şimdiden.

 55. Duvar kağıdını ayarlarken yanlışlıkla her zaman tuşuna bastım bu ayarı tekrardan nerden değiştirebilirim ???

 56. Mesut abi BT Kulaklik için kaldir dediğin program bende zaten yok BT Kulaklik modelim HM7100 Galaxy lütfen yardım edin

 57. Telefonun arka isigi nerden yaniyor

 58. Ses kaydi cektim twitter dmden gonderilmiyo nasil gonderebilirim

 59. Yaaa acil lazim telefonun arkadaki isigi nerden yaniyor lutfennn acillll

 60. Mrb.lar..Hocam benim telefon şarjdayken ekranı kendiliğinden kapanmıyor neden acaba?

 61. Ben telefonuma video yada muzik indiremiyorum bağintiyi kaydet diyor ediyorum ama ne yazik ki acilmiyo ne bicim telefon ya hergün bir sorun cikiyo

 62. TUŞ TAKIMI SESİ NASIL KAPATILIR ?

 63. Telefonumda hiçbir kulaklik calismiyor ne yapmaliyim lutfen yardim edin

 64. SLM GÜÇ TUŞU BOZULDU AÇMAA KAPAMA TUŞUNU BAŞKA BİR TUŞA KAYDİRMA SANSİM VAR Mİ ACİL..!!!!

 65. TELEFONUM S3 MİNİ EKRANA RESİM KOYDUM AMA EKRAN ÜZERİNDEKİ ÖGE EKLEMEİÇİN EKRANADOKUNUN VE BASILI TUTUN YAZISINI NASIL KALDIRA BİLİRİM??

 66. Tel sistem ve teknik ozelliklerine nasil bakabilirim (1 gb vb.) Tel samsung grand 2

 67. bluetooth ve USP yi kullanamıyorum nasıl bır cözum bulabılırım

 68. selam abi bnm telefonda bir sorun var sarzdayken telefon dolunca sarjdan aliorum ama halla doluyor gozukuyor ve ayrica 16 saate anca doluyor batarya kndi kndine sarj bittio 1 saat dayanmior yeni batatyadda aldim oyle ama orj sarj makinem yok. ltfen cevap larmsnz nasil cozerim sarj olayini ?

 69. Telefonumun kulakligindan ses geliyo muzik hoporlorden gelmiyo

 70. S3 te mesaj ikonunu tikladigimdmesa mesajladma durdurulmus seklinde utari cikiyor mesaf ayarlari na erisim engelleniyor ne yapabilirim tesekkurle r

 71. Yanlışlıkla bir resim sildim onu nasıl geri getirebilirim?? Lütfen yardım edin çok önemlii!!!

 72. *#0*# de speaker çalışmıyo . bide telefonum da müzik yerinden falan ses gelmiyor nasıl düzelticem

 73. gecen güvenlik ayarlarından telefona gizlilik kodu koydum unuttum şimdi telefonu acamıyorum

 74. meraba telefonumda mesaj qönderirken bir daha izin verme dıye bısey çıktı ve tıklamış bulundum o an artık mesaj qönderemiyorum nasıl düzeltebilirim

 75. slm samsung s 3 mini ile twitterde tumblr hareketli gifleri paylaşmıyorum neden acaba yardımcı olurmusunuz

 76. Yaa bn müzik ekranina nasil resim koyabilirim

 77. Bu telefonlar ne yazsan hafızasına alıyor yanlış bir e-posta yazdım hep karşıma çıkıyor bunu nasıl silerim?

 78. Ya benim telefonumu daha yeni yaptirdim ama sesi cikmiyo ve ne şarki dinleyebiliyorum ne de birisi aradiginda telfonun zil sesi duyabilyorum yâdim edermisiniz

 79. samsung s3mini resimler galeride yok dosyalarda görünüyor dosyalarda olan resimleri bilgisayara nasıl atarım

  • MaviGölgee15

   telefonu ortam cihazı olarak bağlamalısın USB bağladığında ustte çikar tıkla ayarla sonra dosyalarda picturese girerek bilgisayarına koplayarak atabilirsin

 80. s3 mini telefonum var. google play dan görüşme kaydedici programlar indirdim. hepside çalıştı. görüşme yaparken kayıt yapıyorlar. ancak kayıtlara tıkladığımda böyle bir ses dosyası açılamıyor diyor. ne yapmalıyım

 81. Kazım Anşin

  Samsung S3 mini telefonuma gelen mesajlar sessiz alınıyor daha önce mesaj gelince sesi vardı şimdi yok.
  Yardımcı olursanız sevinirim.Selamlar…

 82. Youtube ve oyunlarda telefonum titriyor bunu durdurmak için ne yapmam gerekiyor.

 83. Arkadaşlar benim tlf galaxy es 3 mini tlf root yaptım yaptıktan sonra bi wifi programı indirdim ve ondan sonra daha wifim açılmıyo programıda sildim düzelmedi wifi açma düğmesini açıyorum tekrar açılmadan kendisi kapanıyo konu hakkında bilgisi olan yazarsa çok sevinirim

 84. Samsung Galaxy S3 mini. Telefonum klavyem açılmıyor bu sorunu nasıl çözerim.

 85. Telefonum samsung s3 rehberimi açtığımda rehber listesi güncelleniyor.diye yazı çıkıyor.numaraları eklemek için tuşlar yazan yere tıklıyorum.numarayı yazmaya başlıyorum 4. Rakamı yazarken rehber durduruldu diyor ne yapabilirim ¿¿¿

 86. telefonun ayarlar amlemi yok

 87. telefonum sım kartımı gormuyor napmam lazım

  • Kübra ayni sey bendede oldu ben karti telefonun icinde 1gun bekleddim sonra oldu.eyer ag ssıd si istiyorsa telefonunun imaiili cakmadir

 88. benım telefonum samsung galaxy trend ezan programını nasıl indirebilrim

 89. samsung galaxy mini kullaniyorum guc tusum bozuk telefonun orta tusunun telefonu acmasi gerekirken ise yaramiyor ama baska seylerde kullanabiliyorum duzeltmek icin bibayari var mi

 90. galerideki resimlerim gözükmüyor hafıza kartımı göremiyorum dosyalarıma kaydedilmiş fakat galeriye taşıyamıyorum telefonumun markası S3
  acil yardım lütfen

 91. Telefonumda cihaz hafızasında Video foto ve müziklerin hepsini görebiliyorum fakat galeri video ve muzik bolumunde çıkmıyo nası bulabilirim

 92. Bnde samsung glaxy grand ne o plus var tema ındırdım ama hersefdrınde bi pencere geliyor varsayılanı sil dıyo ama sılemiyorum

 93. Ya gmail epostasini silmek ostiorum baska bir hesap kaydetmek istiorm lutfen yardimci olur musun z nasil yapacam hic bir fikrim yok ;(

 94. Ya abi benim tel s3 mini telefon kedinilgin orays buraya giriyo assgi yukari sayfayi kaydiriyo bi yardimci olun su kardesinize simdiden tskkrl

 95. neyir alkuş

  galaxy grand 2 7106 ayarlar bağlantı ve paylaşım bölümünde nfc çalışıyor fakat digerleri screen miroring,s beam,yakın hizmetleri,kies wifi çalışmıyor nasıl yükleyebilirim işlemci snapdragon selamlar

 96. neyir alkuş

  cihazımı her restart yaptıktan sonra kablosuz mac adresi değişiyor ne yapmama gerekiyor ilk 3 hane aynı son 3 hane devamlı değişiyor.galaxy grand 2 7106 snapdragon -selamlar

 97. Seçenekler neden görükmüyor

Bir Cevap Yazın